نوآوری های اپل برای افزایش دوام باتری

عملکرد باتری یکی از مهم‌ترین نکات مورد توجه کاربران هنگام خرید گوشی هوشمند به شمار می‌رود. همین امر شرکت‌های تولید کننده را برآن داشته تا با ساخت باتری‌های مقاوم‌تر برای در اختیار گرفتن سهم بیشتری از بازار رقابت کنند. همراه ما برای آشنایی با نوآوری های اپل برای افزایش دوام باتری باشید.

اپل که همیشه در استفاده از نوآوری‌های جدید پیش‌قدم بوده، دو پتنت جدید برای بهبود عمر باتری‌ گوشی‌هایش ثبت کرده است. یکی از این پتنت‌ها با حذف فضای اضافی داخل آیفون موجب افزایش ابعاد باتری شده و دیگری از تکنولوژی‌های هوشمند برای مبارزه با باد کردن باتری گوشی استفاده می‌کند.

زیاد کردن ظرفیت باتری موجب افزایش ضخامت گوشی می‌شود که چندان با سلیقه خریداران جور در نمی‌آید. اپل همیشه خواهان آن بوده تا بدون نیاز به کاهش عملکرد باتری به تولید گوشی‌های نازک‌تر بپردازد. هر چند برقراری چنین تعادلی چندان ساده به نظر نمی‌رسد، اپل در تلاش است به فلسفه‌اش برای تولید آیفون‌های نازک‌تر وفادار مانده و همزمان مشکلات باتری را نیز حل کند.

در پتنت اول که «Metal Can Battery» نام گرفته است، نزدیک کردن سخت‌افزارهای تعبیه شده در گوشی موجب افزایش فضای قابل استفاده در بدنه می‌شود. انجام این کار با تکنولوژی فعلی موجب لمس بدنه باتری توسط دیگر قطعات شده و به خرابی آن‌ها ختم خواهد شد. این پتنت پیشنهاد می‌کند تا با قرار دادن باتری درون یک پوشش سخت از هر گونه برخورد جلوگیری شود.

باد کردن باتری و نزدیک بودن بیش از حد دیگر قطعات به این قطعه می‌تواند به فاجعه‌ای مانند انفجار گوشی بینجامد. پتنت دوم که به عنوان تکمیل کننده پتنت اول و با نام «روش‌هایی برای تشخیص و کنترل انبساط باتری» ثبت شده است از سیستمی برای بررسی حجم باتری، شناسایی تغییرات و تعیین بهترین راه برای کاهش تورم باتری بهره می‌برد.

به لطف این فناوری باید منتظر آیفون‌های با دوام‌تر و قدرتمند‌تر باشیم. البته زمان دقیق استفاده از این تکنولوژی مشخص نیست و اپل قبل از به‌کارگیری این فناوری در آیفون‌های جدید به انجام تست‌های ایمنی و سنجش عملکرد آن خواهد پرداخت.

نوآوری های اپل برای افزایش دوام باتری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *