محبوبیت بلاک چین در میان شرکت های آلمان

محبوبیت بلاک چین به عنوان تکنولوژی زیربنای ارزهای دیجیتال باعث شده شرکت های بزرگ و کوچک جهان، از جمله آلمان هر روز بیش از قبل به توسعه و گسترش آن علاقه مند شوند.

اخیرا شرکت Bitkom و فدراسیون فناوری اطلاعات آلمان طی یک نظرسنجی اقدام به بررسی نگرش شرکت های برتر این کشور نسبت به تکنولوژی بلاک چین کردند. نتایج حاصل از این نظرسنجی نشان داد که بیش از یک سوم کسب و کارهای بزرگ آلمان بلاک چین را همچون اینترنت، انقلابی در تکنولوژی می دانند و به شدت به آن باور دارند و این نشان از محبوبیت بلاک چین در میان شرکت های آلمان دارد.

این نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت بلاک چین باعت شده این فناوری در کنار تکنولوژی های فوق العاده ای همچون هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در میان سه حوزه برتر توسعه که دارای پتانسیل بالا هستند، قرار بگیرد.

نتایج نشان می دهد که 15 درصد از شرکت های بزرگ آلمانی بر این باورند که تاثیر بلاک چین بر جامعه و اقتصاد مانند تاثیر اینترنت بر این دو خواهد بود. در شرکت هایی که بیش از 500 کارمند مشغول به کار هستند نیز این میزان به 36 درصد می رسد.

محبوبیت بلاک چین

46 درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت داشتند، معتقد بودند برخلاف محبوبیت بلاک چین، کشور آلمان در تصویب و توسعه این فناوری خوب عمل نکرده است. در واقع 40 درصد از پاسخ دهندگان، آلمان را به عنوان یک پیشرو در توسعه این تکنولوژی نمی دیدند.

Bitkom به عنوان یک پلتفرم رسانه ای جدید، تحقیقات گسترده ای در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاک چین داشته است. در ماه نوامبر، مطالعات این شرکت نشان داد که حدود 60 درصد از کمپانی های محلی اروپایی به دلیل فقدان کاربرد عملی بلاک چین در تکنولوژی، نسبت به آن تردید دارند.

همچنین این شرکت در تحقیقات دیگری که در فوریه 2018 صورت گرفت متوجه شد که 64 درصد از شهروندان آلمانی با بیت کوین آشنایی دارند. در این گزارش به این موضوع اشاره شده که از سال 2016 سطح آگاهی در این زمینه دو برابر شده است.

در این گزارش به این موضوع اشاره شده بود که 4 درصد از پاسخ دهندگان دارای بیت کوین، 19 درصد در فکر خرید آن و 72 درصد نیز تمایلی به ارزهای دیجیتال ندارند.

منبع: کلیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *