افزایش عمر باتری گوشی

چند راه ساده و آسان برای افزایش عمر باتری وجود دارد که با بهره گیری از آنها می‌توانید شارژ خود را برای مدت زمان بیشتری نگه دارید و نگران تمام شدن شارژ خود در یک مدت کوتاه نباشید.

اولین نکته برای افزایش عمر باتری : روشنایی

روشنایی صفحه نمایش خود را کم کنید یا اینکه از روشنایی خودکار استفاده نمایید. چون در گوشی‌های هوشمندی که نمایشگر بزرگ دارند، همین بزرگی می‌تواند دشمن باتری تلقی شود.

دومین نکته برای افزایش عمر باتری : بلوتوث

در هدست‌ها یا اسپیکرهایی که با استفاده از بلوتوث به گوشی شما متصل می‌شوند، می‌توانند شارژ باتری را تا مرز تمام شدن پیش ببرند. سعی کنید در مواقعی که از این دستگاه‌ها استفاده نمی‌کنید، حتما بلوتوث را غیرفعال نمایید. با این کار می‌توانید، یک تا چند ساعت به شارژ باتری خود اضافه نمایید.

افزایش عمر باتری

سومین نکته برای افزایش عمر باتری : بلوتوث

در ساعاتی که در منزل یا محل کار هستید و می‌توانید به جای استفاده از اینترنت‌های 3G یا 4G، از اتصال وای‌فای استفاده کنید، وای‌فای خود را روشن نمایید ولی در موردی که این سیستم کاربردی ندارد، آن را خاموش نمایید زیرا می‌تواند بخش زیادی از شارژ را به خود اختصاص دهد.

چهارمین نکته برای افزایش عمر باتری : GPS

GPS یکی از دشمنان اصلی شارژ باتری است و پیدا کردن موقعیت می‌تواند مشکل‌ساز باشد و شارژ باتری را تمام کند. حتی الامکان این سیستم را جز در موارد ضروری خاموش کنید.

نکته آخر آن است که سعی کنید وقتی کاری با اپلیکیشن‌ها ندارید، حتما از انها خارج شوید زیرا بودن آنها می‌توانید یکی از علل اصلی از بین رفتن شارژ باتری باشد.

این چند روش می‌تواند باعث شود که گوشی شما باتری کمتری مصرف کند و عمر بیشتری داشته باشد.

مقالات هم گروه : روش‌های افزایش عمر باتری‌ لیتیوم یونی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *