هوش مصنوعی Shutterstock

این اواخر مدل‌های هوش مصنوعی که از روی متن، تصاویر می‌سازند مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته‌اند. در همین رابطه اعلام شده که هوش مصنوعی Shutterstock به صورت آزمایشی در دسترس کاربران قرار گرفته است. علاقه‌مندان به هنر نقاشی می‌توانند با استفاده از این هوش مصنوعی تصاویر هنری خارق‌العاده‌ای را ایجاد کنند.

پیش از این Shutterstock اعلام کرده بود که با همکاری OpenAI،  هوش مصنوعی خود را با DALL-E 2  ادغام می‌کند. اکنون به نظر می‌رسد که این همکاری جواب داده و هوش مصنوعی شاتر استوک به صورت آزمایشی در دسترس کاربران قرار گرفته است.

اکنون هوش مصنوعی Shutterstock از زبان‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند. کاربران با نوشتن یک متن، منظره مورد نظر خود را برای Shutterstock توصیف کرده و این هوش مصنوعی چهار تصویر متناظر با درخواست کاربران را ایجاد کرده و در اختیار آنها قرار می‌دهد.

 

هوش مصنوعی Shutterstock

عملکرد فوق العاده هوش مصنوعی Shutterstock

اما Shutterstock این کار را بسیار هنرمندانه انجام می‌دهد. تصویر بالا خروجی Shutterstock در پاسخ به درخواست یکی از کاربران از این هوش مصنوعی برای خلق تصویری با مضمون «رباتی که تصویری یک ربات دیگر را می کشد» است.

اگر چه استفاده یا خرید داده برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی قانونی است، اما بسیاری نگران چالش‌های ایجاد شده توسط این مدل‌ها در آینده هستند. یکی از این نگرانی‌ها به حق کپی‌رایت مربوط می‌شود و به همین دلیل Getty Images مانع از فروش تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی شده است.

در واقع این هوش مصنوعی برای ادامه کار نیازمند حل مشکلات مربوط به حق کپی‌رایت است. به همین جهت Shutterstock اعلام کرده به هنرمندانی که از آثارشان در هوش مصنوعی استفاده شود، پول پرداخت می‌کند.

لازم به ذکر است که از تصاویر خود هنرمندان برای توسعه هوش مصنوعی Shutterstock استفاده شده، بنابراین اینطور به نظر می‌رسد که هنرمندان باعث بیکاری خودشان می‌شوند. شاتراستوک برای حل این مشکل یک صندوق مشارکت‌ ایجاد کرده است. از این صندوق به هنرمندان، عکاسان و طراحانی که اثرشان به شرکت‌هایی مانند OpenAI فروخته شده، هزینه پرداخت می‌شود.

منبع:شهرسخت‌افزار

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *