5 مورد از بهترین نقاط عکاسی در ایران

در این مطلب به معرفی 5 مورد از بهترین نقاط عکاسی در ایران می پردازیم که برای گردشگران خارجی نیز از جذابیت ویژه ای برخوردار هستند.

عکاسی یکی از فعالیت هایی است که از گذشته بین گردشگرانی که به کشورهای مختلف سفر می کنند، رواج داشته است. کشور ما، ایران نیز دارای مکان های بی نظیری برای عکاسی است. در این مطلب همراه ما باشید تا با 5 مورد از بهترین نقاط عکاسی در ایران که گردشگران خارجی بسیاری را نیز جذب خود کرده، آشنا شوید.

1. میدان نقش جهان – اصفهان

میدان نقش جهان

شهر اصفهان بی تردید یکی از زیباترین شهرهای ایران است؛ اما میدان نقش جهان، میدانی مستطیل شکل با طول 560 متر و پهنای 160 متر، خود به تنهایی حرف های بسیاری برای گفتن دارد و قطعا تمام ایرانیان، حتی اگر آن را از نزدیک ندیده باشند، با زیبایی و شکوه آن آشنایی دارند.

این میدان از جهت معماری زیبا و خاص بناهای موجود در آن (سر در قیصریه، مسجد شاه، مسجد شیخ لطف الله و عالی قاپو) و فضای بی نظیر خود میدان، برای گردشگران خارجی و عکاسی آنان نیز از جذابیت ویژه ای برخوردار است و بدون تردید یکی از بهترین مکان های ایران برای عکاسی به شمار می رود.

2. ماسوله – گیلان

ماسوله گیلان

ماسوله یکی از روستاهای توریستی استان گیلان محسوب می شود. این روستای پلکانی، به سبب نحوه ساخت پلکانی خانه ها در آن، به خصوص برای گردشگران خارجی جاذبه های بی شماری دارد. آن ها می توانند هنگام گشت و گذار در این روستا مجذوب نحوه ارتباط این خانه ها با هم و ارتباطات پیچیده و ویژگی ‌های اجتماعی و اقتصادی این زیستگاه کهن شوند و عکس های بی نظیری نیز از آن به ثبت برسانند.

3. خانه های تاریخی کاشان

خانه های تاریخی کاشان

اگر چه کاشان شهر نسبتا کوچکی بوده و ممکن است اکثر ایرانیان در طول عمر خود به یک بار دیدن آن بسنده کنند، با این حال این شهر به سبب تفاوت های کالبدی و وجود خانه های بزرگ تاریخی در آن، می تواند برای گردشگران خارجی جلوه دیگری داشته باشد.

به عنوان مثالی از این خانه ها می توان به خانه عطارها، عمارت شریفیان، خانه طباطبایی ها و خانه بروجردی ها اشاره کرد. این خانه ها به دلیل برخورداری از سبک های سنتی معماری ایرانی و تفاوت عمده آن ها با بناهای قدیمی خارج از ایران، کاشان را به یکی از بهترین نقاط عکاسی ایران بدل کرده اند.

4. بازار بزرگ تهران

بازار بزرگ تهران

اگرچه بازار بزرگ تهران ممکن است برای عده زیادی از افراد به علت شلوغی بیش از اندازه، جذابیت خاصی نداشته باشد و بسیاری نیز تنها برای خریدهای ضروری به آن مراجعه کنند، اما این بازار تاریخی می تواند دارای صحنه های بسیار جالبی برای عکاسی باشد.

چهره های متفاوت افراد، شلوغی و مشاهده مشاغل متفاوت و جالب هر یک می تواند سوژه های بسیار جالبی را برای عکاسی خلق کند؛ بنابراین می توان به این بازار به عنوان یکی از نقاط جالب توریستی و یکی از بهترین مکان های ایران برای عکاسی نیز نگاه کرد.

5. مسجد نصیر الملک شیراز

مسجد نصیر الملک شیراز

مسجد نصیرالملک شیراز بی تردید یکی از زیباترین مساجد تمام ایران است. این بنا به دستور میرزا حسن علی خان ملقب به نصیرالملک، که از اعیان و اشراف شیراز بود، ساخته شد و ساخت آن حدود 12 سال و از سال 1255 تا 1267 خورشیدی به طول انجامید. از مسجد نصیرالملک به عنوان میعادگاه نور و رنگ یاد می کنند.

در کاشی کاری این بنا، رنگ صورتی ملایم به‌کار رفته است که خاص بودن آن را دو چندان کرده و حتی باعث شده بین گردشگران خارجی به مسجد صورتی نیز شهرت داشته باشد. همه این عوامل، مسجد نصیر الملک شیراز را نیز به یکی از بهترین مکان های ایران برای عکاسی تبدیل کرده است.

منبع:کلیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *