گوگل پیکسل 4 با سنسور 16 مگاپیکسلی

بعد از اقدام عجیب گوگل در انتشار طرح اولیه ظاهری گوشی نسل بعدی گوگل پیکسل 4 در وبلاگ رسمی خود، حالا اطلاعاتی منتشر شده که می‌تواند ماهیت سنسور دوم موجود در آن تصویر را به ما نشان دهد.

سال گذشته تنها شرکت بزرگی که پرچمدار گوشی‌های هوشمند خود در بازار را بدون ماژول دوربین چندگانه عرضه کرد، گوگل بود. با این حال نرم‌افزار قدرتمند دوربین این گوشی که مجهز به هوش مصنوعی فوق‌العاده‌ای در آنالیز تصاویر بود، همه منتقدان را مجاب کرد که با حتی یک سنسور نیز می‌تواند در زمینه دوربین، عالی بود.

اما حالا سال 2019 به میانه خود رسیده و این روزها هر شرکتی که گوشی هوشمندی تولید می‌کند به فکر این است که چطور تعداد سنسورهای دوربین در گوشی خود را افزایش دهد.

در ادامه روند کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرچمدار بعدی شرکت گوگل، یکی از کاربران وبسایت XDA به کدهایی درون نرم‌افزار دوربین گوگل برخورد نموده که نشان می‌دهد این شرکت برنامه‌هایی برای تغییر ساختار قبلی خود در زمینه دوربین دارد.

گوگل پیکسل 4 با یک سنسور 16 مگاپیکسلی

این کدها که از برنامه دوربین موجود در نسخه بتای سیستم عامل اندروید Q به دست آمده نشان می‌دهد یکی از سنسورهای پشتی دوربین محصول بعدی گوگل سنسور تله‌فوتو خواهد بود.

سنسور تله‌فوتو می‌تواند قابلیت زوم اپتیکال را به دستگاه بدهد و به همین خاطر باید گوگل را نیز با این اوصاف در زمره شرکت‌هایی قرار دهیم که زوم اپتیکال را به صورت رسمی در دنیای موبایل مورد استفاده قرار می‌دهند.

گوگل پیکسل 4 با یک سنسور 16 مگاپیکسلی

نکته دیگر در مورد این سنسور ابعاد آن است که ظاهراً باید منتظر رزولوشن 16 مگاپیکسلی برای آن باشیم و این بدان دلیل است که در همین نرم‌افزار دوربین، ابعاد پشتیبانی شده برای این سنسور در خروجی تصویر، حداکثر 4656 در 3496 پیکسل است که معادل رزولوشن ارائه شده توسط یک سنسور 16 مگاپیکسلی می‌باشد.

با این حال شاید بسیاری از کاربران به این مورد علاقه بیشتری داشتند که نوع این سنسور، زاویه عریض گسترده یا همان اولترا واید باشد؛ چرا که سنسور اولترا واید عموماً کاربرد بیشتری از سنسور تله‌فوتو برای کاربران عمومی دارد.

خبر دیگر در مورد ساختار دوربین‌های موجود در گوگل پیکسل 4 این است که ظاهراً گوگل یک فرستنده گیرنده مادون قرمز را نیز در جلوی گوشی مورد استفاده قرار خواهد داد که به کمک آن می‌توان با دقت بسیار بیشتری عملیات احراز هویت از طرق تشخیص چهره کاربر را صورت داد. اگرچه فرستنده گیرنده مادون قرمز نمی‌تواند دقت دوربین‌های ToF را داشته باشد ولی با این حال کیفیت احراز هویت دستگاه را یک سطح افزایش می‌دهد.

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *