قابلیت Game Mode اندروید 12

نسخه بتای اندروید 12 چند روز قبل و در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل IO معرفی و در دسترس عموم قرار گرفت ظاهراً گوگل در این آپدیت سعی کرده تا رضایت گیمرها را نیز جلب کرده و قابلیت Game Mode توسط کاربران نسخه بتای اندروید 12 کشف شده است.

چندسالی است بازار گوشی‌های هوشمند شاهد معرفی دسته جدیدی از گوشی‌ها تحت عنوان گوشی‌های گیمینگ بوده و طی این مدت کاربران نظاره‌گر معرفی گوشی‌هایی با ظاهری جدید و قابلیت‌های ویژه بوده‌اند. اما در این میان بخش نرم‌افزاری این گوشی‌ها تغییرات اندکی را به خود دیده و افزوده شدن حالت گیم مود به اندروید می‌تواند گوشی شما را به یک گوشی گیمینگ تبدیل کند.

برخی از گوشی‌های هوشمند به‌تازگی نسخه بتای اندروید 12 را دریافت کرده‌‌اند. در این میان کاربران بسیاری برای نصب این نسخه پیشقدم شده و قابلیت‌های جدید اندروید 12 از چشم کنجکاو آنها پنهان نمانده است. در یکی از این اکتشافات برخی کاربران متوجه قابلیت جدیدی شده‌‌اند که در منوی Digital Wellbeing سپس Do Not Disturb و در نهایت Schedules جا خوش کرده است!

گوگل قابلیت جذاب Game Mode را به اندروید 12 اضافه می‌کند

شما با رفتن به این بخش قابلیت Game Mode را مشاهده خواهید کرد و با فعال کردن آن گوشی شما برای اجرای بازی‌های سنگین بهینه می‌شود. البته اینکه چرا این قابلیت در این منو قرار گرفته جای بسی تعجب دارد و احتمالاً در آپدیت‌های بعدی مکان قرارگیری این ویژگی تغییر خواهد کرد.

همچنین با انتخاب حالت Game Mode تنظیمات دیگری نیز فعال می‌شود که شامل گرفتن سریع اسکرین‌شات، ضبط بازی، فعال کردن حالت DND در هنگام انجام بازی، بهینه‌سازی منابع سیستم و نمایش نرخ فریم در زمان اجرای بازی خواهد بود.

این گزینه‌ها کاربران گوشی‌های گیمینگ را یاد برنامه‌هایی مانند Game Luancher گوشی‌های سامسونگ و یا Gams Turbo در گوشی‌های شیائومی می‌اندازد که حالا قرار است جزئی از اندروید 12 باشد.

علاوه بر این قابلیت جذاب دیگری به‌نام YouTube Live نیز به این حالت افزوده شده که احتمالاً با انتخاب آن بتوانید تصاویر زنده از بازیتان را در پیچ یوتیوب خود به اشتراک بگذارید. احتمالا این قابلیت با استقبال گسترده گیمیرها مواجه خواهد شد.

اکنون باید منتظر ماند و دید در آپدیت‌های بعدی اندروید 12 قابلیت Game Mode دستخوش چه تغییرات و بهبودهایی شده و آیا این قابلیت کامل‌تر می‌شود و یا اینکه گوگل خواسته کاربران لذت اجرای راحت‌تر بازی‌ها را بر روی دستگاه اندرویدی خود تجربه کنند.

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *