گوشی هواوی نوا 3

در حالی که میزان فروش کل گوشی های هوشمند در بازار چین در نیمه اول سال 2018 کاهش داشته، سری گوشی هواوی نوا 3 (Huawei Nova 3) با سخت افزار قوی، دوربین چهارگانه و برخورداری از هوش مصنوعی می‌تواند شرایط حاکم بر بازار موبایل را تغییر دهد.

بازار گوشی های هوشمند با تغییر شرایط روبرو شده است. برخی از تولیدکنندگان گوشی های هوشمند تنوع رنگ محصولات خود را بهبود داده‌اند، برخی روی بهبود فناوری‌ها تمرکز کرده‌اند و دیگران نیز بحث افزایش سهم در بازارهایی فراتر از مرزها را در دستور کار قرار داده‌اند. بر اساس جدیدترین اطلاعات بازار که توسط آکادمی اطلاعات و فناوری ارتباطات چین (CAICT) منتشر شده، میزان فروش گوشی های هوشمند در چین به روند کاهشی خود ادامه خواهد داد. بد نیست بدانید در این بازار، میزان فروش کل گوشی های هوشمند در نیمه اول سال 2018 میلادی 196 میلیون دستگاه بوده است که 17.8 درصد کاهش یافته است. با وجود این، در صورتی که نگاهی به آمار و ارقام فروش شرکت‌های پیشتاز در حوزه گوشی‌های هوشمند داشته باشیم می‌توان مشاهده کرد که هواوی همچنان به صدرنشینی خود ادامه داده است. انتظار می‌رود میزان فروش سالیانه گوشی‌های هوشمند این برند تا پایان سال جاری میلادی به 200 میلیون دستگاه برسد.

بر خلاف دیگر شرکت‌های چینی فعال در بازار گوشی های هوشمند، هواوی تمرکز خود را تنها روی کیفیت محصول نگذاشته، بلکه روی نوآوری در حوزه تکنولوژی نیز متمرکز شده است. امری که سهم قابل توجهی در پیشتازی مداوم این شرکت در نمودارهای فروش داشته است. به عنوان مثال، هواوی تکنولوژی تراشه مخصوص به خود را در اختیار داشته و توسعه داده است. امری که با توجه به نیازهای رو به رشد برای در اختیار داشتن تجربه گیمینگ روان، در دستور کار قرار گرفته است. هواوی علاوه بر این، GPU Turbo را پیش روی مشتاقان قرار داده است که به بهبود عملکرد گرافیکی دستگاه‌های تولیدی این شرکت منجر شده است. علاوه بر این، به منظور دست‌یابی به امکان ارائه تجربه سطح بالا در حوزه عکاسی، هواوی همکاری با Leica را عملی کرده تا همکاری به منظور مهندسی سیستم‌های مربوط به دوربین گوشی های هوشمند، عملی شود.

این‌ها همگی مثال‌های درخشانی هستند که تعهد هواوی را به تحقیق و توسعه نشان می‌دهند. حتی برای سری Nova به عنوان گوشی های هوشمند میان رده نیز هواوی تجهیز به فناوری نوآورانه را در دستور کار قرار داده است. سری گوشی هواوی نوا 3 (Huawei Nova 3) به طور ویژه مثالی از تلاش هواوی را نشان می‌دهد. گوشی هواوی نوا 3 از مولفه‌های سخت‌افزاری کاملا پیشرفته‌ای بهره می‌برد که روند و تمایلات حاکم بر بازار را از نو تعریف کرده و کاربران جوان بیشتری را قادر خواهد ساخت تا از تکنولوژی و همچنین مزایای آن بهره‌مند شوند.

گوشی هواوی نوا 3

جدا از این که یک دوربین تک لنز تا چه اندازه می‌تواند روی یک گوشی هوشمند، قدرتمند ظاهر شود، ترکیب یاد شده نمی‌تواند با قابلیت‌های دوربین دوگانه رقابت کند. مشتریانی که با دوربین تک لنزی روی یک یا دو سمت گوشی های هوشمند خو گرفته‌اند تجربه جادویی ترکیب چهار دوربین یک گوشی هوشمند را نداشته‌اند. علی‌رغم بلوغ بازار گوشی های هوشمند در چین و بهبودهایی که در این دسته از محصولات شاهد بوده‌ایم، ترکیب چهار دوربینه همچنان به ندرت مشاهده می‌شود. از آنجایی که سری HUAWEI nova برای کاربران جوان مشتاق سلفی تولید شده است، ترکیب چهار دوربین را با غرور، پیش روی مشتاقان قرار می‌دهد.

ترکیب چهار دوربینه در سری گوشی هواوی نوا 3

گوشی هواوی نوا 3 که ترکیب چهار دوربینه را از پیشینیان خود به ارث برده‌اند، به دو دوربین 24 مگاپیکسلی در جلو و دو دوربین 24 و 16 مگاپیکسلی در پشت مجهز شده است. در سمت دیگر میدان، گوشی هواوی نوا 3 آی (Huawei Nova 3i) از همان مشخصات دوربین جلو بهره‌مند شده، اما دوربین‌های پشتی آن از ترکیب سنسورهای 16 و 2 مگاپیکسلی تشکیل شده است. دوربین‌‌های چهارگانه و قدرتمند سری گوشی هواوی نوا 3 ، هم در بحث رزولوشن و هم در بحث تعداد دوربین، بالاتر از رقبا ایستاده‌اند اما این تمام نکات مثبت موجود نیست.

گوشی هواوی نوا 3 آی

چهار لنز این محصول از تکنولوژی هوش مصنوعی بهره‌مند شده‌اند. این محصول از قابلیت تشخیص صحنه پشتیبانی می‌کند که به طور خودکار بهینه‌سازی پارامترهای دوربین را انجام داده و این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا به آسانی تصاویر چشم‌نوازی را به ثبت برسانند. این ترکیب از الگوریتم‌های جدید و بهبود یافته زیباسازی بهره‌مند شده که جنسیت و رنگ پوست افراد مختلف را تشخیص داده و کاربران را قادر خواهد ساخت تا پرتره‌های زیبا یا سلفی‌هایی را که با رنگ پوست، بافت‌ها و نور کلی بهینه‌سازی و منطبق شده‌اند به ثبت برسانند. این ترکیب به تکنولوژی واقعیت افزوده نیز مجهز شده است تا المان‌های مجازی جذاب را نظیر استیکرهای سه بعدی یا حتی حیوانات خانگی مجازی به تصاویر اضافه کرده و به طور کلی لایه جذاب دیگری را برای بهبود تجربه عکاسی در اختیار مشتاقان قرار دهد.

با توجه به ترکیب چهار دوربینه مجهز به هوش مصنوعی و همچنین قابلیت‌های جذاب و همراه با نوآوری، دیگر هیچ کاربر جوانی نیست که نخواهد گوشی هواوی نوا 3 را در اختیار داشته باشد. در کنار دوربین‌ها، nova 3 از سخت افزار قدرتمندی نیز بهره‌مند شده است. این محصول از تراشه‌ای در سطح محصولات پرچمدار بهره‌مند شده است که عملکرد سطح بالاتر را در کنار پشتیبانی از هوش مصنوعی، در مقایسه با محصولات پیشین در اختیار کاربران قرار می‌دهد. تراشه قدرتمند، تجربه روان را برای تمامی کاربران، حتی افراد جوانی که صبر و تحمل کم‌تری برای اجرای موارد مختلف دارند در دسترس قرار می‌دهد. این تصمیم برای استفاده از تراشه پرچمدار و همچنین استفاده از قابلیت‌هایی مانند GPU Turbo در واقع تصمیماتی تاکتیکی هستند که در نتیجه درک عمیق هواوی از کاربرانش، اتخاذ شده است.

Huawei Nova 3i

اگرچه مدتی از پرده‌برداری هواوی از قابلیت GPU Turbo می‌گذرد، اما این قابلیت به دلیل بهبود عملکردی که در حوزه گیمینگ به همراه داشته همچنان یکی از جذاب‌ترین موضوعات برای کاربران به حساب می‌آید. GPU Turbo معماری مجدد نحوه انجام پردازش‌های گرافیکی را در سطح سیستمی به دنبال داشته تا موانعی که باعث محدودیت CPU و GPU می‌شدند رفع شوند. با راهکارهای حاصل از ادغام سخت افزار و نرم افزار، عملکرد GPU به طور چشمگیری بهبود یافته است. امری که باعث شده تجربه کاربران در بحث اجرای بازی‌های ویدیویی به طور چشمگیری بهبود یافته و همچنان بهینه‌سازی مصرف انرژی نیز انجام شود. با پشتیبانی از GPU Turbo، سری HUAWEI nova 3 به طور بی سابقه‌ای کاربران را قادر ساخته تا همان تجربه با کیفیت بالا را در کنار تجربه اجرای بازی‌های ویدیویی با تعداد فریم بر ثانیه زیاد، روی دستگاهی میان‌ رده پیش رو داشته باشند.

هوش مصنوعی یا همان AI نیز حالا به روند حاکم بر بازار تبدیل شده است که هر شرکت تولیدکننده گوشی هوشمند امید دارد به آن دست پیدا کند. از قابلیت تشخیص صدا با استفاده از هوش مصنوعی گرفته تا پردازش با استفاده از این تکنولوژی، تشخیص هویت و به کارگیری در حوزه عکاسی، هوش مصنوعی در گوشی‌های هوشمند مدرن ادغام شده است.

گوشی هواوی نوا 3 به عنوان دستگاهی که خط مقدم فرهنگ محبوب را نشان می‌دهد و همچنین به عنوان محصولی که تعهد هواوی را به شکل، ظاهر و قابلیت‌ها به تصویر می‌کشد، به طور طبیعی از قابلیت‌های توسعه یافته بر پایه هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند. هواوی از به کارگیری هوش مصنوعی در عکاسی و زیباسازی تصاویر و البته استفاده از آن در دستیار مجازی خرید و گالری هوشمند تصاویر نیز پشتیبانی می‌کند.

دستیار مجازی خرید به کاربران کمک می‌کند تا لینکی را برای خرید یک محصول، به واسطه نگه داشتن طولانی مدت انگشت روی یک عکس، در اختیار داشته باشند. به این ترتیب، زمان لازم برای انجام تعاملات و تراکنش‌های لازم، به حداقل خواهد رسید. گالری تصاویر توسعه یافته بر پایه هوش مصنوعی نیز به کاربران کمک خواهد کرد تا آلبوم تصاویر خود را دسته‌بندی کنند. این قابلیت با توجه به تخصصی که در زمینه شناسایی تصاویر پرتره دارد دسته‌بندی و مرتب کردن تصاویر را در گروه‌های مختلف به همراه دارد تا کاربران بتوانند پس از این، به راحتی برای یافتن این تصاویر اقدام کنند.

گوشی هواوی نوا 3

با توجه به روند حاکم بر بازار گوشی های هوشمند در سال جاری، می‌توان مشاهده کرد که ارائه رنگ‌بندی‌های متفاوت، همچنان امری با اهمیت به حساب می‌آید. هواوی نیز برای پیاده‌سازی این شرایط در سری HUAWEI nova 3 آماده است. هواوی رنگ زیبا و جذاب با تغییر تدریجی هاله‌های رنگ بنفش (Iris Purple) را آماده کرده است. با توجه به این که پیش‌بینی‌های بازار از ایجاد موج جدیدی از فناوری حکایت دارند، شرکت‌های سازنده گوشی های هوشمند باید خوش‌بین باشند که تا زمان عرضه محصولاتی همراه با نوآوری، مشتریان نیز آن‌ها را دنبال می‌کنند. به این ترتیب، رکود بازار تا زمان زیادی به طول نخواهد انجامید.

سخت‌افزار نوآورانه در داخل سری گوشی هواوی نوا 3 ، این محصول را به یک تغییردهنده واقعی شرایط حاکم بر بازار تبدیل کرده است. این امر در کنار حقیقتی که بر مبنای آن سری nova در حال حاضر در میان کاربران، بسیار محبوب است باعث خواهد شد هیچ تردیدی نداشته باشیم که سری HUAWEI nova 3 فروش چشمگیری را در روزهای پیش رو تجربه کند.

منبع: گجت نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *