ژیروسکوپ چیست

ژیروسکوپ چیست یکی از مباحثی است که کاربران و خریداران گوشی های هوشمند در مورد آن سوال های زیادی مطرح می کنند. امروز قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که ژیروسکوپ چیست و چه قابلیت هایی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

به طور کلی در پاسخ به سوال ژیروسکوپ چیست ، می توان گفت که این قابلیت مانند شتاب سنج عمل می کند اما از نظر دقت با شتاب سنج قابل قیاس نیست. به طور کلی برای مشخص شدن جهت قرارگیری گوشی هوشمند از این قابلیت استفاده می شود و به شتاب سنج کمک می کند تا با دقت بهتری عمل کند. به طور مثال ژیروسکوپ برای افرادی که قصد عکاسی 360 درجه را دارند، بسیار جالب توجه است. البته حضور این سخت افزار برای گوشی موبایل یک نقطه قوت بسیار جالب محسوب می شود و می توان مثال های کاربردی زیادی را بیان کرد که از طریق آنها مشخص کرد که ژیروسکوپ چیست و چه قابلیت هایی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

 آیا حضور این حسگر در گوشی های موبایل ضروری است؟

این روزها بسیاری از رانندگان عادت دارند که از نرم افزارهای مسیریاب استفاده کنند. این نرم افزارها به طور کلی روی همه گوشی های هوشمند قابل اجرا هستند اما حضور ژیروسکوپ روی گوشی موبایل می تواند شرایط بهتری را برای کاربران فراهم کند. حضور این قابلیت باعث می شود تکان های بسیار کم نیز مشخص شود که این موضوع در مسیریابی بسیار اهمیت دارد و باعث کاهش اشتباه هنگام رانندگی می شود.

ژیروسکوپ چیست

اولین بار ژیروسکوپ روی گوشی هوشمند آیفون 4 مورد استفاده قرار گرفت و در سال 2010 موجب شهرت این قابلیت شد. از آن سال به بعد، استفاده از ژیروسکوپ در میان گوشی هوشمند مطرح شد و تا دو سال پیش، بیشتر شاهد استفاده از این قابلیت روی گوشی های پرچمدار بودیم. در سال های اخیر نیز میان رده های برندهای مختلف از این قابلیت بهره می برند. در حال حاضر این سنسور یک حسگر کاملا عادی برای گوشی های موبایل محسوب می شود.

آیا ژیروسکوپ تنها در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد؟

به طور کلی این قابلیت تنها در گوشی های هوشمند به کار گرفته نمی شود؛ بسیاری از حسگرهای ارتفاع سنج موجود در هواپیماها نیز به وسیله این قابلیت پشتیبانی می شوند. مورد دیگری که می توان به آن اشاره کرد، جلوگیری از تاثیر لرزش دوربین روی تصویر هنگام فیلمبرداری است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *