پرطرفدارترین بازی و نرم افزار موبایل

یکی از سنت‌ها در حوزه فناوری این است که در پایان هر سال به بررسی آمار منتشر شده توسط موسسات تحلیلی بپردازیم و ببینیم که حوزه‌ای که در آن فعال بوده، تجارت کرده و یا دنبالش می‌کنیم چه وضعیتی دارد. در ادامه به بررسی پرطرفدارترین بازی و نرم افزار موبایل دنیا در سال 2019 می‌پردازیم تا ببینیم داستان برای صفر و یک سازان حوزه موبایل چطور بوده است.

دنیای نرم‌افزار موبایل بر خلاف ظاهر بی سر و صدا و آرامش یکی از مکان‌هایی است که شرکت‌های بسیار بزرگ و میلیارد دلاری را دل خود جای داده و می‌تواند همواره اطلاعات جانبی را در مورد وضعیت تمایلات کاربران و گرایشات آنها به ما نشان دهد.

در ادامه به بررسی گزارش کامل صنعت نرم‌افزار موبایل در سال گذشته از زبان موسسه آماری و تحقیقی Sensor Tower می‌پردازیم تا ببینیم روایت دنیای موبایل در این سال باید چطور بیان شود.

پرطرفدارترین بازی و نرم افزار موبایل دنیا

طبق آمار منتشر شده توسط این موسسه، در سال 2019 شاهد افزایش 9.1 درصدی دانلود نرم‌افزارهای موبایل و رسیدن به آمار بیش از 114.9 میلیارد دانلود بوده‌ایم که 84.3 میلیارد آن متعلق به فروشگاه Google Play Store و 30.6 میلیارد بار آن متعلق به فروشگاه App Store بوده است.

طبق این آمار اگرچه نسبت به سال گذشته شاهد کاهش 2.0 درصدی روند افزایش دانلودها بوده‌ایم ولی در سال جاری تنوع بیشتری در دانلود نرم‌افزارها ایجاد شده که جای بحث و توجه بسیار زیادی دارد.

پرطرفدارترین بازی و نرم افزار موبایل دنیا

طبق این آمار در مجموع دو پلتفرم بیشرین آمار دانلود برای نرم‌افزار پیامرسان WhatsApp است و در ادامه نرم‌افزار محبوب Tik Tok جای گرفته است. نکته مهم در این حالت آن است اگر تنها سیستم‌عامل iOS اپل را در نظر بگیریم نرم‌افزار Tik Tok جایگاه دوم را خواهد داشت و می‌تواند عنوان نرم‌افزار دستگا‌ه‌ای اپلی در سال جاری را یدک بکشد.

پرطرفدارترین بازی موبایل دنیا

اما در بخش بازی بیشترین مجموع دانلود مربوط به نرم‌افزار PUBG است و در پس آن بازی‌های دیگر لیست زیر جای می‌گیرد. نکته جالب توجه این است که در حوزه موبایل اگر فقط پلتفرم اپل را در نظر بگیریم می‌توانیم بازی محبوب و تازه معرفی شده CoD: Mobile را در صدر جدول قرار دهیم و پس از آن است که بازی‌های دیگر وارد دنیای رقابت می‌شوند.

پرطرفدارترین تولیدکنندگان محتوا

حالا شاید برای شما در نظر باشد که درآمد حاصل از این حضور در دنیای نرم‌افزار موبایل به جیب کدام کشورها خواهد رفت. طبق آمار منتشر شده این موسسه بیشترین دانلود از نرم‌افزارهایی بوده که دو شرکت فیسبوک و گوگل برای توسعه داده‌اند و در جایگاه سوم شرکت چینی ByteDance قرار گرفته است.

نکته قابل توجه این آمار قرار گرفتن یک شرکت ترکیه‌ای، یک شرکت بلاروسی، یک شرکت اسرائیلی و یک شرکت از ویتنام در بین کشور و شرکت مهم است که نشان‌دهنده رشد قابل توجه این شرکت‌ها در حوزه نرم‌افزار است.

پرطرفدارترین بازی و نرم افزار موبایل دنیا

پرطرفدارترین بازی و نرم افزار موبایل دنیا

به هر حال این گزارش حاوی اطلاعاتی بسیار جالب است که می‌تواند برای بسیاری از شما دوستان مفید و جذاب باشد.

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *