هواوی میت 30 را با دو سیستم عامل متفاوت

بعد از داستان تحریم‌های هواوی توسط دولت امریکا و متعاقب آن شرکت‌های بزرگ فناوری دنیا، این شرکت تصمیم گرفت تا نسبت به بومی‌سازی بسیاری از تجهیزات و سرویس‌هایی که از خارج از کشور می‌گرفت اقدام کند. خبرهای جدید حاکی از این هستند که اولین محصول بزرگ از این سری محصول جدید، گوشی قدرتمند هواوی میت 30 خواهد بود.

اطلاعات جدیدی که از یک افشاکننده چینی منتشر شده نشان می‌دهد که هواوی در پی این است که سیستم عامل هانگ منگ را به جای اندروید، در دستگاه‌های قدرتمندی مانند سری گوشی‌های هواوی میت 30 جای دهد.

بر این اساس، این سری گوشی در روز 22 سپتامبر (31 شهریور ماه) و برخلاف دو سال گذشته که همواره در ماه اکتبر (اواسط و اواخر مهر ماه) عرضه می‌شد، پیش روی رسانه‌ها قرار خواهند گرفت. نکته مهم این است که در این مطلب به استفاده از دو ویرایش از گوشی‌های سری Mate 30 با دو سیستم عامل اشاره شده که در داخل چین با سیستم عامل هانگ منگ و در خارج چین با گزاره‌ای که فعلاً نامشخص است می‌باشد.

اگر به یاد داشته باشید، در حدود یک ماه پیش که داستان تحریم هواوی شروع شد و شرکت گوگل نیز اعلام کرد که دیگر به هواوی در زمینه ارائه بسته‌های ویژه نرم‌افزاری ملحقات اندروید، سرویس نمی‌دهد، این شرکت برند تجاری خود با نام HongMeng را به ثبت رساند تا نشان دهد برنامه‌های بسیاری برای ادامه حیات خود در حوزه گوشی‌های هوشمند دارد.

هواوی میت 30

گزارشی جدیدتر که چند روز پیش منتشر شد نیز نشان می‌دهد سیستم عامل دیگری به نام Ark OS نیز در دست توسعه است که شاید بتواند نسخه جهانی هانگ منگ باشد و هواوی با استفاده از آن بتواند محصولات خود در هر سری را در نسخه دومی تولید کند که بدون تعرض به موارد تحریمی توسط دولت و شرکت‌های خارجی، امکاناتی را ارائه دهد که به صورت ویژه توسط خود هواوی توسعه داده شده‌اند.

در کنار مواردی که در بالا برای گوشی‌های سری هواوی میت 30 بیان کردیم، هواوی قصد دارد همه قسمت‌های آن را از طرقی تهیه کند که به هیچ عنوان درگیر مسائل نقض تحریم‌ها نشود. برای مثال، با توجه به بیم تحریم شدن از سوی سامسونگ و یا دیگر شرکت‌های تولید کننده نمایشگر نیز این شرکت به احتمال فراوان سفارش ساخت نمایشگر OLED این گوشی را نیز به شرکت بزرگ چینی BOE خواهد داد و در بسیاری موارد مانند تراشه‌های داخلی نیز سراغ تأمین‌کنندگان داخلی خواهد رفت.

به هر حال فعلاً کمی زود است تا در مورد این گوشی و دیگر محصولات بعدی هواوی صحبت کنیم ولی به نظر دنیا طی ماه‌های آینده شاهد اتفاقات جدیدی خواهد بود که می‌تواند دو قطبی اندروید، iOS را متزلزل کرده و شاید قطب سومی هم با محصولات بومی هواوی ایجاد نماید.

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *