گوشی پیکسل ۳

گوشی پیکسل ۲، یکی از بهترین گوشی های اندرویدی است که میتوانید خریداری کنید. افزودن چندین ویژگی جدید به پرچمدار آینده گوگل یعنی گوشی پیکسل ۳ میتواند این گوشی را به گزینه بهتری در نظر کاربران تبدیل کند. در ادامه به ویژگی هایی خواهیم پرداخت که مایل هستیم آنها را در گوشی پیکسل ۳ ببینیم.

فروش توسط اپراتورهای بیشتر

اپراتورهای تلفن همراه

پیکسل ۲ توسط همه اپراتورهای تلفن همراه به فروش نمیرسد. باید در نظر داشت که تمامی کاربران شرایط خرید یک گوشی آنلاک را ندارند. بنابراین قبل از خرید به فروشگاه اپراتور خود مراجعه میکنند تا اندکی با تلفن همراهی که قصد خرید آن را دارند، کار کنند. در اکثر اوقات انتخاب کاربران به آیفون یا گوشی های گلکسی سامسونگ منتهی میشود. اگر گوگل نیز مایل است فروش بیشتری داشته باشد، باید شرایط را به گونه ای مهیا کند که گوشی های آن توسط تمامی اپراتورها به فروش برسد. امیدواریم ۲۰۱۸ سالی باشد که گوشی های پیکسل را در مغازه های بیشتری ببینیم.

شارژ بیسیم

شارژ بیسیم

گوشی های نکسوس پیکسل در ابتدا از ویژگی شارژ بیسیم بهره میبردند. اما این رویه با معرفی نکسوس ۶ پی که از بدنه فلزی بهره میبرد تغییر کرد. گوگل در گوشی های پیکسل نیز این روند را ادامه داد و آنها را بدون پشتیبانی از شارژ بیسیم روانه بازار کرد. با توجه به اینکه سرانجام گوشی های آیفون نیز از شارژر بیسیم بهره برده‌اند، واقعاً دوست داریم که این فناوری را در پرچمدار بعدی گوگل نیز مشاهده کنیم. چنانچه گوگل بخواهد این ویژگی را به گوشی پیکسل ۳ اضافه کند، باید بدنه ای شیشه ای را به جای بدنه فلزی در نظر بگیرد. البته باید توجه داشته باشیم که هم اکنون نیز تعدادی از آداپتورهای شارژ بیسیم در بازار وجود دارد که در گوشی های پیکسل نیز قابل استفاده میباشد.

شارژ معمولی سریعتر

شارژر گوشی پیکسل

شارژر بیسیم برای شب هنگام که قصد داریم بخوابیم گزینه خوبی است. اما زمانی که میخواهیم گوشی را به سرعت شارژ کنیم هیچ چیز بهتر از اتصال کابل شارژر نیست. اگرچه پیکسل هم اکنون با شارژر فابریک خود نیز به سرعت شارژ میشود، اما گزینه هایی وجود دارد که میتوانند سریعتر از این گوشی شارژ شوند. به عنوان مثال Essential Phone میتواند با توان ۲۷ وات شارژ گردد، در حالی که پیکسل حداکثر با سرعت ۱۸ وات قابل شارژ است.

حرکات ناوبری همچون آیفون X

حرکات ناوبری همچون آیفون X

به نظر میرسد هر کسی که با آیفون X کار کرده، حرکات ناوبری آن را دوست داشته است. وان پلاس نیز شروع به آزمایش “سیستم حرکتی” مشابه جهت بررسی آن با سیستم multitask اندروید کرده است. این ویژگی موردی نبود که در نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید P شاهدش بوده باشیم، اما هنوز مدت زمان زیادی تا عرضه نسخه نهایی باقی مانده است.

فناوری تشخیص چهره

گوشی پیکسل 3

ستفاده از فناوری تشخیص چهره در کنار سنسور اثر انگشت، میتواند گزینه خوبی باشد. در روزهای سرد زمستان که به دلیل پوشیدن دستکش دسترسی به سنسور اثر انگشت وجود ندارد، فناوری تشخیص چهره بسیار مفید خواهد بود، مخصوصاً اگر به Google Pay نیز دسترسی داشته باشد. اندروید سالهاست که دارای فناوری تشخیص چهره غیرامن بوده است. اما به کار گیری همان API که در سنسور اثر انگشت استفاده میشود، میتواند این فناوری را بسیار امن کند.

بریدگی (NOTCH)

بریدگی پیکسل 3

اولین پیش نمایش نسخه توسعه دهندگان اندروید P، شامل یک پشتیبانی مبتنی بر نرم افزار برای شکاف ها (Notches) بود تا به توسعه دهندگان اجازه دهد برنامه های خود را برای گوشی هایی که از نمایشگری مشابه آیفون X بهره میبرند به درستی طراحی کنند.

باید مدت زمان بیشتری را تا رسیدن خبرهای جدید از گوشی پیکسل ۳ به انتظار بمانیم، با این وجود مشخص نیست که آیا نمایشگر این پرچمدار نیز دارای شکاف خواهد بود یا خیر. از آنجا که گوگل هر دو جنبه نرم افزار و سخت افزار را کنترل میکند، وجود شکاف چندان بد به نظر نمیرسد، اما با این اوصاف، ازنگاه ما وجود نمایشگری یک دست بسیار بهتر خواهد بود.

جک هدفون ۳٫۵ میلیمتری

جک هدفون ۳٫۵ میلیمتری

مشخص نیست این مورد در گوشی پیکسل ۳ حاضر خواهد بود یا خیر، اما دوست داریم که آن را شاهد باشیم.

منبع: نت نوشت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *