نحوه ترکیب چند فایل PDF

تبدیل چند فایل PDF به یکی از اهمیت بالایی برای برخی کاربران برخوردار است. در این مطلب آموزش نحوه ترکیب چند فایل PDF را برای شما آماده کرده ایم.

برای نحوه ترکیب چند فایل PDF در یک فایل، وب سایت هایی موجود است که این کار را بصورت رایگان انجام می دهند؛ همچنین اپلیکیشن هایی طراحی شده اند تا این کار را انجام دهند اما اگر از سیستم عامل macOS استفاده می کنید، جای نگرانی برای این برنامه ها یا وب سایت ها وجود ندارد چرا که شما دارای یک ابزار رایگان و آسان هستید که روی این سیستم عامل تعبیه شده است.

اگر یکی از کاربران سیستم عامل ویندوز هستید، باید از یکی از روش های پیشنهاد شده، وب سایت ها یا اپلیکیشن های مربوط استفاده کنید. شاید اگر بخواهیم امن ترین و کارآمد ترین برنامه را برای این کار معرفی کنیم، نام Adobe Acrobat DC را بیاوریم؛ برنامه ای که توسط شرکت Adobe طراحی شده و به کاربر این قابلیت را می دهد تا فایل های PDF را ساخته، مدیریت و ویرایش کند. همچنین با استفاده از این برنامه می توانید فایل های PDF را به Word تبدیل کرده و همچنین به ادغام چند فایل PDF بپردازید.

نحوه ترکیب چند فایل PDF در سیستم عامل macOS

برای کاربران macOS ادغام چند فایل PDF کار سختی نیست چرا که برای انجام این کار کافیست از اپلیکیشن Preview استفاده کنند؛ این برنامه بطور پیش فرض روی سیستم عامل مک او اس نصب شده و برای انجام این کار کافیست فایل های PDF را بکشید و روی این برنامه رها کنید (Drag & Drop).

نحوه ترکیب چند فایل PDF

نحوه ترکیب چند فایل PDF

نحوه ترکیب چند فایل PDF

نحوه ترکیب چند فایل PDF

نحوه ترکیب چند فایل PDF

نحوه ترکیب چند فایل PDF

برای انجام این کار قدم های زیر را دنبال کنید:

 • پوشه ای که فایل های PDF در آن موجود است را باز کنید.

بهتر است که از یک نسخه المثنی برای اعمال تغییرات استفاده کنید تا فایل اصلی حفظ شود، تا اگر اشتباهی رخ داد نسخه اصلی موجود باشد. برای دریافت نسخه دوم، با دو انگشت روی فایل کلیک کرده و از منوی ظاهر شده گزینه Duplicate را انتخاب کنید.

 • روی فایل دابل کلیک کنید تا از طریق برنامه Preview باز شود.

از نمایان بودن تامبنیل کناری اطمینان یابید و اگر نمایش داده نشد، به آدرس View > Thumbnails مراجعه کرده و یا دکمه های Option+Cmd+2 را همزمان بفشارید. اگر فایل شما بطور پیش فرض در برنامه Preview باز نشد، کافیست روی فایل با دو انگشت کلیک کنید و پس از انتخاب گزینه Open with، گزینه Preview را انتخاب کنید.

 • با کشیدن و رها کردن فایل های PDF، JPG و PNG در Thumbnail کناری، آن ها را به برنامه Preview اضافه کنید.

متاسفانه این برنامه نمی تواند فایل های Word ،Excel و HTML را به PDF تبدیل کند. اگر قصد دارید تا این فایل ها را با استفاده از برنامه Preview به پی دی اف تبدیل کنید، ابتدا باید آن ها را با استفاده از برنامه Adobe Acrobat DC به PDF تبدیل کنید که این برنامه برای سیستم عامل مک او اس نیز موجود است. نحوه ایجاد فایل PDF را نیز در بخش مربوط به کاربران ویندوز توضیح خواهیم داد که از آن طریق می توانید قدم ها را دنبال کنید.

 • در قسمت کناری، فایل ها را بر اساس ترتیبی که مدنظر دارید، مرتب کنید.
 • پس از مدیریت و مرتب کردن آن ها به گزینه File مراجعه کرده و روی Export as PDF کلیک کنید. برای فایل موردنظر یک نام انتخاب کرده و محل ذخیره شدن آن را نیز مشخص کنید.
 • روی Save کلیک کنید.

نحوه ترکیب چند فایل PDF در سیستم عامل Windows 10

همان گونه که در ابتدای مقاله توضیح داده شد، وب سایت ها و برنامه های زیادی برای انجام این کار طراحی شده اند که با استفاده از آن ها می توانید به ادغام چند فایل PDF بپردازید. ابتدا باید از ایمن بودن و پاک بودن برنامه اطمینان یابید.

همانطور که اشاره کردیم، بهترین برنامه ای که می توان پیشنهاد داد، اپلیکیشن طراحی شده توسط خود شرکت Adobe یعنی Adobe Acrobat DC است. توجه داشته باشید که این برنامه نسخه رایگان ندارد و برای استفاده از آن باید بطور ماهانه مبلغی بین 12.99 تا 24.99 دلار پرداخت کنید که این مبلغ برای یک بار استفاده از این برنامه مبلغ زیادی نیست.

به هر حال این برنامه قابلیت ویرایش، ایجاد، گسترش یا تبدیل کردن فایل های PDF را داشته و بسیار ایمن است به طوریکه پس از استفاده از آن از عدم نمایش Error اطمینان دارید.

نحوه ترکیب چند فایل PDF

نحوه ترکیب چند فایل PDF

نحوه ترکیب چند فایل PDF

نحوه ترکیب چند فایل PDF

برای ادغام فایل ها با استفاده از برنامه Adobe Acrobat DC، قدم های زیر را دنبال کنید:

 • اپلیکیشن Adobe Acrobat DC را باز کرده و به آدرس Tools > Create & Edit مراجعه کنید.
 • از قسمت Combine Files، روی Open کلیک کنید.

این کار باعث می شود تا فضایی برای ادغام چند فایل PDF ایجاد شود تا آن ها را ترکیب کرده و به یک فایل PDF تبدیل کنید. از محاسن این برنامه می توان به این نکته اشاره کرد که می تواند فرمت های مختلف فایل ها را با هم ادغام کند.

 • در فضایی که برای ادغام فایل ها ایجاد شده است، فایل ها را کشیده و رها کنید و یا می توانید فایل ها را انتخاب کرده و گزینه مربوط به وارد کردن آن ها را انتخاب کنید.

همچنین می توانید پوشه ها یا صفحات وب را نیز از Clipboard اضافه کنید.

 • فایل ها را به شکلی که می خواهید در فایل نهایی PDF نمایان شوند، مرتب کنید.
 • پس از مرتب کردن آن ها روی دکمه Combine که در قسمت بالای سمت راست قرار دارد، کلیک کنید. همچنین می توانید دکمه های Shift+Ctrl+I را همزمان بفشارید.

پس از ادغام شدن فایل ها در یک فایل PDF، یک tab در کنار بخش Home and Tools ظاهر می شود که باید روی آن کلیک کنید تا به سند دسترسی پیدا کنید.

 • پس از دریافت فایل PDF و رضایت داشتن از آن، روی علامت Save که در قسمت بالای سمت چپ صفحه قرار دارد کلیک کنید. همچنین می توانید دکمه های Ctrl+S را همزمان بفشارید.

یک گزینه دیگر نیز برای ذخیره این فایل موجود است و آن Adobe Document Cloud نام دارد که پس از پرداخت مبلغی در اختیارتان قرار می گیرد و فضایی برای ذخیره سازی ایجاد می شود. برای انجام این کار کافیست روی علامتی که به شکل ابر است و در کنار گزینه Save قرار دارد، کلیک کنید. همچنین می توانید به سادگی دکمه های Shift+Ctrl+W را همزمان بفشارید.

 • پوشه ای که قصد دارید فایل PDF را در آن ذخیره کنید، انتخاب کرده و یک نام نیز برای فایل ایجاد کنید.

منبع:کلیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *