قابلیت جدید Google Duo

در شرایطی که ویروس کرونا و دردسرهای ناشی از آن بسیاری از مردم سراسر جهان را خانه‌نشین کرده؛ خانه برای بسیاری از افراد به زندانی حوصله سر بر تبدیل شده است. در همین حین Google Duo با افزایش ظرفیت امکان مکالمه گروهی 12 نفر رو فراهم کرده است، تلاش کرده تا تحمل خانه‌نشینی را برای مردم آسان‌تر کند.

مکالمه گروهی 12 نفر با قابلیت جدید Google Duo

مفتخریم که Google Duo به کاربران کمک می‌کند تا عزیزان خود در نقاط مختلف را ببینند و با آن‌ها صحبت کنند. مسئله‌ای که توجه مارا به خود جلب کرد، اهمییت تماس‌های تصویری گروهی در شرایط فعلی است. از همین رو، ظرفیت مکالمه گروهی را از 8 شرکت کننده به 12 افزایش دادیم.

این خبر توسط ساناز اهری، مدیر مجموعه ارتباطات گوگل، صبح امروز در توئیتر منتشر شده است. افزایش تعداد افراد حاضر در تماس‌های تصویری می‌تواند به گروه‌های شلوغ دوستان، فامیل یا آشنایان امکان برقراری ارتباط بدون نیاز به ترک خانه را بدهد. برای برقراری تماس 12 نفره نیاز به بروزرسانی وجود ندارد و این ویژگی هم‌‌اکنون برای کاربران نسخه‌های قدیمی نیز فعال است.

همانطور که می‌دانید بیماری کرونا با روندی سعودی در حالی گسترش است. به گفته متخصصان، فاصله‌گیری اجتماعی موثرترین اقدام در راستای پیشگیری است و “در خانه ماندن” بخشی بسیار بزرگ از آن.

در شرایطی این‌چنینی، شبکه‌های اجتماعی و بسترهای ارتباطی نظیر Duo گوگل، FaceTime، Skype و… نقش بسیار بزرگی در برقراری ارتباط میان افراد دارند. بد نیست بدانید گوگل همچنین ظرفیت تماس گروهی Hangout را نیز به 100 نفر ارتقا داده است. اسکایپ هم در شرایط فعلی امکان مکالمه گروهی 50 نفره را در اختیار کاربران گذاشته است.

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *