ماشین حساب 16 رقمی حسابداری

ماشین ‌حساب اینفینیتی مدل IN-1400 یکی دیگر از مدل‌های رومیزی شرکت اینفینیتی است که برای استفاده‌های حسابداری و محاسبات روزمره مناسب است. ماشین حساب رومیزی اینفینیتی مدل IN-1400 دارای ویژگی‌های مفیدی است که باعث می‌شود بتوان برای محاسبات در مغازه، کارگاه، طلافروشی یا هر صنف دیگری که نیاز به محاسبه مالیات هست از آن استفاده کرد. صفحه نمایش 16 رقمی، کلید‌های حافظه دار، دکمه‌های سه صفر و دو صفر، صفحه نمایش بزرگ و دکمه‌های بزرگی که برای ماشین حساب حسابداری اینفینیتی مدل IN-1400 قرار داده شده، دارای مزیت عمده‌ای است که می‌توان گفت کار را برای همه راحت کرده است. قابلیت محاسبه مالیات، برای بسیاری از اصناف کاربرد ویژه دارد. یکی از مزایای ماشین حساب 16 رقمی اینفینیتی مدل 1400 قابلیت تامین انرژی با سلول خورشیدی است که طول عمر باتری نیم قلمی آنرا بسیار زیاد خواهد کرد.

ماشین حساب 1400
گالری تصاویر
ماشین حساب رومیزی 1400 اینفینیتی
ماشین حساب 16 رقمی
ماشین حساب 16 رقمی حسابداری
ماشین حساب حسابداری
ماشین حساب رومیزی 1400
ویژگی‌های کالا
  • Simplified battery replacementباتری نیم‌قلمی را می توان به سادگی با باز کردن درب باتری پشت ماشین حساب تعویض کرد.
  • Easy-to-use key designاستفاده از کلیدهای بزرگ به همراه رنگ بندی متفاوت باعث کاهش خطا و افزایش دید می‌شود.
  • Digit Punctuationبا درج علامت جدا كننده بین گروههای سه تایی اعداد، خواندن اعداد بزرگ چند رقمی سهولت پیدا می كند.
  • Large Displayصفحه نمایش بزرگ خواندن اعداد را تسهیل می نماید و از فشار به چشم می كاهد.
  • Twin Powerدستگاه با دو منبع تغذیه كار میكند، باطری نیم قلمی و پنل خورشیدی
  • Tax calculationامکان محاسبه مستقیم و سریع مالیات
ویژگی های ماشین حساب 1400
مشخصات ظاهری
ابعاد۵۰×۱۵۰×۱۹۰ میلی‌متر
وزن250 گرم
تعداد کارکتر16 رقم
اقلام همراهباتری نیم‌قلمی
جنس بدنهپلاستیک فشرده بهمراه لایه فلزی زیر صفحه کلید
بررسی تخصصی

صفحه نمایش ماشین حساب رومیزی اینفینیتی مدل IN-1400 بزرگ طراحی شده است که اعداد را خواناتر نشان خواهد داد و این ویژگی بدون شک در انجام محاسبات دارای اهمیت است و در کاهش خطا تاثیر بسزایی دارد. منبع تغذیه آن شامل پنل خورشیدی و باتری نیم قلمی می باشد که تعویض باتری آن نیز به راحتی و بدون نیاز به باز کردن پیچ‌های پشت ماشین حساب صورت می‌پذیرد. همچنین لازم به ذکر است که ماشین حساب حسابداری اینفینیتی مدل IN-1400 قابلیت ذخیره محاسبات در منبع و دسترسی سریع و آسان به محاسبات ذخیره شده قبلی را دارد. ماشین حساب 16 رقمی اینفینیتی مدل IN-1400 با صفحه نمایش شیب‌دار بزرگ، حافظه محاسباتی، دارای کلید MU، کلید GT و همچنین دارای کلیدهای سه صفر و دو صفر بوده و همین موارد آنرا مناسب برای حسابداری عمومی در بسیاری از کسب و کارها کرده است. تمام این ویژگی‌ها باعث می‌شود که استفاده از این ماشین حساب، رایج و محبوب شود.

از ویژگی‌های ماشین حساب 16 رقمی حسابداری اینفینیتی مدل IN-1400 می‌توان به نشانه گذاری رقمی اشاره کرد که خواندن اعداد چند رقمی با قرار دادن خط فاصله بین گروه‌های سه عددی را آسان‌تر کرده است. صفحه نمایش بزرگی که برای این ماشین حساب تعبیه شده، نمایش و خواندن اعداد را تسهیل کرده و فشار به چشم را کاهش می‌دهد. چاپ اعداد روی دکمه‌های ماشین حساب رومیزی 16 رقمی اینفینیتی مدل IN-1400 بصورت دولایه صورت گرفته است که امکان کم رنگ شدن نوشته‌‌ی رو کلیدها را در طولانی مدت کاهش دهد.

کاربرد کلید GT در ماشین حساب چیست؟

هر زمان که برای انجام یک محاسبه کلید [=] را فشار دهیم، نتیجه در یک حافظه بزرگ ذخیره می‌شود و با فشردن کلید [GT] مجموع نتایج تمامی محاسبات قبلی بر روی نمایشگر ماشین حساب نمایش داده خواهد شد.

روش محاسبه مالیات چیست؟

باید نرخ مالیات (درصد مالیات) را وارد کنیم که به صورت مقابل عمل می‌کنیم. ابتدا کلید [AC] و سپس عدد درصد مالیات (مثلا 9) و سپس کلید [RATE] و سپس کلید [+ TAX] را فشار دهید. اکنون درصد مالیات در ماشین حساب ثبت می شود. مثال: برای محاسبه شماره مالیات 150 به صورت مقابل عمل می کنیم، ابتدا کلید [AC] را فشار می دهیم و عدد 150 را وارد می کنیم، سپس کلید [+ TAX] را فشار می دهیم، اکنون مجموع عدد 150 و مالیات اضافه شده به آن را می بینیم و برای دیدن دوباره فقط شماره مالیات، کلید [+ TAX] را فشار دهید. این فرآیند برای کاهش نرخ مالیات از یک عدد با جایگزینی کلید [+ TAX] با [-TAX] انجام می شود. توجه کنید که برای مشاهده نرخ مالیات ثبت شده در ماشین حساب، ابتدا کلید [AC]، سپس کلید [RATE] و سپس کلید [TAX-] را فشار دهید.