قابلیت بلوتوث یکپارچه ویندوز 10

به زودی شاهد رونمایی قابلیت بلوتوث یکپارچه ویندوز 10 مایکروسافت در آپدیت جدید آن خواهیم بود. به لطف این قابلیت جدید، بسیاری از مشکلات کاربران در اتصال به گجت‌های بلوتوثی برطرف می‌شود.

بیلد آزمایشی 17093 از ویندوز 10 مایکروسافت (Microsoft Windows 10) چند روز قبل معرفی شد و شاهد قرار گرفتن یک قابلیت ویژه برای بخش بلوتوث این سیستم عامل بودیم. این قابلیت به صورت خودکار گجت های بلوتوثی فعال در اطراف رایانه را شناسایی کرده و می‌تواند نزدیک شدن آنها را به دستگاه حس کند. چنین قابلیتی می‌تواند بسیاری از مشکلات کاربران را در زمینه جست‌وجوی اتصالات بلوتوثی و وصل شدن به آنها برطرف کند.

استفاده از بلوتوث و اتصال دستگاه‌ها به یکدیگر نباید انقدر سخت و وقتگیر باشد. شاید دو سیستم عامل اندروید و iOS در ترویج این ایده نقش به‌سزایی داشته باشند. مایکروسافت نیز از همین طرح‌ها و قابلیت‌های برخی هدفون‌های بازار ایده گرفته است تا با قابلیت بلوتوث یکپارچه ویندوز 10 مشکل کاربران در زمینه اتصالات بلوتوثی را رفع کند.

بلوتوث یکپارچه ویندوز 10

با این حال همچون دو شرکت اپل و گوگل، جهت استفاده از چنین قابلیتی باید علاوه بر کدهای نوشته شده در ویندوز 10 از هدفون یا محصولاتی استفاده کنید که با این سیستم هوشمند شناسایی بلوتوث سازگاری داشته باشند. موس اختصاصی سرفیس مایکروسافت اولین محصولی است که همراه با چنین قابلیتی معرفی و عرضه شده است. اما خوشبختانه مسئولان این شرکت قول داده‌اند سازگاری با بلوتوث یکپارچه ویندوز 10 مایکروسافت تنها منحصر به محصولات خودشان نباشد. یکی از مسئولان این شرکت در همین زمین اعلام کرد:

تنها دارندگان لوازم جانبی خاصی می‌توانند از این قابلیت جدید بهره ببرند… با این حال ما در حال استانداردسازی این قابلیت در طولانی مدت و برای آینده هستیم.

گفته می‌شود شرکت مایکروسافت در حال حاضر با برخی برندهای سازنده لوازم جانبی برای رایانه همکاری جدیدی را آغاز کرده است تا بتواند قابلیت بلوثوت یکپارچه ویندوز 10 را به زودی به شکل فراگیر در دسترس کاربران قرار دهد.

منبع: گجت نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *