شیائومی سومین تولید کننده بزرگ گوشی هوشمند

اگر در ماه ‌های گذشته به جدول بزرگ‌ترین تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان نگاه می‌کردید شرکت‌های سامسونگ، هواوی و اپل در جایگاه اول تا سوم قرار داشتند. حال به تازگی این جدول دستخوش تغییرات جالبی شده است، زیرا شرکت شیائومی سومین تولید کننده گوشی هوشمند توانسته با شکست دادن هواوی در ماه فوریه به این جایگاه در بین تولید کننده های بزرگ گوشی هوشمند جهان دست یابد.

در دوماه گذشته همه شرکت‌های بزرگ تولید کننده گوشی‌های موبایل به دلیل گسترش ویروس کرونا شرایط بحرانی را تجربه کرده‌اند، اما در این بین شرکت شیائومی با مدیریت شرایط موجود موفق شده تا میزان ضرر خود را نسبت به رقبای خارجی و داخلی به حداقل برساند. شیائومی در ماه فوریه سال جاری میلادی به عرضه 6 میلیون دستگاه گوشی هوشمند موفق به شکست هواوی با 5.5 میلیون دستگاه شده است و در جایگاه سومین تولید کننده بزرگ گوشی هوشمند جهان قرار گرفته است.

در مجموع بازار موبایل شرایط خوبی را تجربه نمی‌کند، زیرا با توجه عرضه 62 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در ماه فوریه سال جاری میلادی شاهد کاهش 39 درصدی عرضه نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۹ هستیم. دلایل کاهش میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سطح جهانی کاملاً مشخص هستند، زیرا گسترش ویروس کرونا موجب تعطیلی اکثر کارخانه‌هایت ولید کننده و مراکز فروش در شهرهای بزرگ جهان شده است.

کاهش فروش گوشی‌های هوشمند فقط شامل برندهای چینی نمی‌شود، بلکه شرکت کره‌ای سامسونگ نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، ۱.۹ میلیون دستگاه کمتر فروخته است و با کاهش درآمد سالانه ۱۳ درصدی مواجه شده است. اما سامسونگ همچنان با فروش 18.2 میلیون دستگاه برتری خود را در بازار حفظ کرده و اپل با فروش 10.2 میلیون دستگاه در جایگاه دوم قرار گرفته است.

در این بین مشکل شرکت هواوی فقط به کرونا ختم نمی‌شود، بلکه تحریم‌های آمریکا دستگاه‌های جدید این شرکت را از دریافت خدمات رسمی گوگل مانند گوگل مپ، Gmail، یوتیوب و … محروم کرده است و این موضوع به خودی خود تأثیرات منفی بسیاری بر روی میزان فروش جهانی خواهد داشت.

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *