سیستم عامل HarmonyOS 3 هواوی

شایعات حاکی از آن است که هواوی در حال کار بر روی نسخه بعدی سیستم‌عامل اختصاصی خود، یعنی سیستم عامل HarmonyOS 3 بوده و قرار است به زودی از نسخه جدید این سیستم‌عامل رونمایی شود.

بر اساس گزارشات منتشر شده یکی از کارکنان هواوی اعلام کرده است که قرار است نسل بعدی HarmonyOS به زودی معرفی شود. ناگفته نماند که این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان هواوی در ۲۴ اکتبر (۲ آبان ماه) بوده و در جریان رویداد مذکور قرار است این شرکت سیستم عامل HarmonyOS 3 را به نمایش بگذارد.

سیستم عامل HarmonyOS 3 هواوی

خاطر نشان می‌سازد که سیستم‌عامل HarmonyOS 2.0 نیز در کنفرانس توسعه دهندگان هواوی در سپتامبر ۲۰۲۰ رونمایی شد. همچنین بعد از آن و حدود یک ماه پیش بود که هواوی HarmonyOS 2.1 را برای بهبود عملکرد تراشه‌های کواکام عرضه کرد. البته قبل از آن هم رابط کاربری EMUI 12 معرفی شده بود. این نسخه از رابط کاربری هواوی بسیار بحث برانگیز بوده و کاربران منتظر دریافت HarmonyOS بودند. اما سرانجام مشخص شد که EMUI 12 همان نسخه جهانی سیستم عامل هارمونی خواهد بود.

هواوی هم‌زمان با معرفی گوشی‌ هوشمند Nova 9 این موضوع را تأیید کرد که بیش از ۱۲۰ میلیون نفر از کاربران، دستگاه خود را به هارمونی اواس به‌روزرسانی کرده‌اند. شرکت مورد اشاره انتظار دارد تعداد کاربران سیستم‌عامل اختصاصی‌اش تا پایان سال میلادی جاری به ۳۰۰ میلیون نفر برسد.

با توجه به تحریم‌هایی که آمریکا برای هواوی در نظر گرفته، این شرکت چینی سیستم‌‌عامل اختصاصی خود را بدون بهره بردن از سرویس‌های گوگل برای گوشی‌های هوشمند توسعه داده است. البته هارمونی اواس نیز بر پایه‌ی اندروید ساخته شده است. نسخه‌ قبلی سیستم عامل مورد نظر در سال گذشته میلادی و در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان هواوی در سپتامبر ۲۰۲۰ معرفی شده و در تاریخ ۱۶ سپتامبر برای دستگاه‌های مختلف در دسترس قرار گرفت.

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *