سیستم عامل هواوی با نام ARK OS

سیستم عامل هواوی در حال توسعه است. این احتمال وجود دارد که این غول فناوری چینی، سیستم عامل خود را با نام ARK OS معرفی کند.

هواوی از چند سال گذشته در حال توسعه سیستم عامل مخصوص خود بوده است. در هفته های اخیر، این غول فناوری چینی از سوی گوگل تحریم شد. این موضوع می تواند به معنای توسعه سریع تر سیستم عامل هواوی باشد، البته هم اکنون این تحریم ها 90 روز عقب افتاده اند.

به تازگی هواوی در اروپا چندین نام تجاری شامل هواوی Ark OS، هواوی Ark و Ark OS را به ثبت رسانده است. انتظار می رود یکی از این نام ها برای رقیب سیستم عامل ویندوز و اندروید استفاده شود.

در حال حاضر نمی توان استفاده از نام Ark OS برای سیستم عامل هواوی را تایید کرد؛ با این حال ARK OS در مقایسه با HongMeng OS نام مناسب تری برای یک سیستم عامل جهانی محسوب می شود.

سیستم عامل هواوی

این احتمال وجود دارد که این شرکت از دو سیستم عامل مختلف برای بازارهای متفاوت استفاده کند. در همین راستا انتظار می رود HongMeng برای بازار چین و Ark برای بازارهای دیگر عرضه شود. در رابطه با سیستم عامل هواوی اطلاعات دقیقی در اختیار رسانه ها قرار نگرفته؛ با این حال انتظار می رود محصولات مجهز به آن قادر به اجرای اپلیکیشن های اندرویدی باشند.

در صورتی که تحریم های گوگل ادامه پیدا کند، هواوی باید در آینده نزدیک از سیستم عامل خود رونمایی کند. در همین راستا توسعه دو سیستم عامل مختلف تا حدودی غیرمنطقی به نظر می رسد.

با توجه به عملکرد بالای سیستم عامل ویندوز و همچنین اندروید، این شرکت باید سیستم عامل خود را تا جای ممکن بهینه کند. انتظار می رود در آینده نزدیک با این سیستم عامل جدید به صورت رسمی ملاقات کنیم.

منبع:کلیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *