سهم AMD از بازار پردازنده های x86 رکورد زد

این روزها AMD در بازار پردازنده در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌برد و حتی کمبود تراشه هم نتوانسته مانع از موفقیت این کمپانی شود. جدیدترین گزارش منتشر شده نشان می‌دهد سهم AMD از بازار پردازنده‌های x86 به بالاترین حد طی پانزده سال اخیر رسیده است. همچنین سهم AMD از بازار پردازنده های x86 رکورد زد .

گزارش تهیه شده از سوی موسسه Mercury Research از فصل سوم 2021 نشان می‌دهد سهم تیم سرخ از بازار پردازنده‌های x86 با 2.1 درصد رشد نسبت به فصل پیش از آن به 24.6 درصد رسیده است. به این ترتیب حالا سهم AMD تنها 0.7 درصد از رکورد سال 2006 این کمپانی در عصر پردازنده‌های Athlon 64 کمتر است.

همچنین AMD در بازار لپ تاپ با رشد سالانه 1.8 درصد به رکورد 22 درصد رسیده است. در حقیقت این موفقیت AMD حاصل پردازنده‌های Ryzen است که این روزها در لپ تاپ‌های ساخت برندهای مختلف یافت می‌شوند.

موفقیت بی وقفه AMD در جدیدترین آمار استیم هم به خوبی نمایان است. پردازنده‌های این کمپانی حالا در 30.84 درصد از کامپیوترهای مورد استفاده گیمرهای استیم یافت می‌شود که رکورد دیگری برای تیم سرخ محسوب می‌شود.

سهم AMD از بازار پردازنده‌های x86

روند رو به رشد سهم AMD از بازار پردازنده‌ها با نسل اول Ryzen در سال 2018 میلادی آغاز شد و جدیدترین نسل از پردازنده‌های رایزن به شدت با استقبال گیمرها، کاربران حرفه‌ای و تولید کنندگان محتوا روبرو شده‌اند. با این حال پردازنده‌های رایزن 5000 با کمبود موجودی روبرو هستند که نمی‌تواند اتفاق خوبی باشد.

تخمین زده می‌شود عرضه پردازنده‌های نسل دوازدهمی اینتل موجب کاهش سرعت رشد محبوبیت AMD Ryzen شود.

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *