رقابت سنگین هواوی و سامسونگ

در ماه‌های اخیر رقابت سنگین هواوی و سامسونگ برای دستیابی به جایگاه اول در بازار جهانی موبایل شکل گرفته است. بازار جهانی موبایل در روزهای همه گیری ویروس کرونا روزهای بسیار سختی را تجربه می‌کند و فروش اکثر برندهای معروف از جمله سامسونگ با افت شدید مواجه شده اما همچنان به عنوان فروشنده برتر بازار جهانی شناخته می‌شود؛ اما با توجه به شرایط فعلی سامسونگ توانایی مقابله با رشد نجومی سهم فروش هواوی در بازار جهانی دارد ؟

نبرد میان سامسونگ و هواوی برای فتح برتری بازار جهانی موبایل به حساس‌ترین بخش خود رسیده، زیرا فاصله هواوی از رقیب کره‌ای خود بسیار کم شده است. در حال حاضر برند محبوب سامسونگ از ماه آوریل تا ژوئن موفق به فروش 54.8 میلیون گوشی هوشمند شده و با این رقم خود را در جایگاه اول پرفروش‌ترین برند بازار موبایل جهان قرار داده است، اما افت 27.1 درصدی فروش سامسونگ به نسبت مدت مشابه در سال گذشته میلادی، رقابت را برای این برند کره‌ای دشوار کرده است.

طبق گفته آنشول گوپتا، مدیر ارشد موسسه تحقیقاتی گارتنر، پاندمیک ویروس کرونا تأثیرات منفی بسیاری بر روی نتایج فروش فصل دوم مالی سال 2020 سامسونگ داشته است اما ورود پرچمداران جدید سری گلکسی اس 20 تا حد زیادی به کاهش روند نزولی فروش جهانی این برند کمک کرده است. در حال حاضر سامسونگ با سهم فروش جهانی 18.6 درصدی در جایگاه برترین تولید کننده گوشی‌های هوشمند قرار دارد.

رقابت سنگین هواوی و سامسونگ

برند چینی هواوی در شرایط سخت تحریم‌های آمریکا در فصل دوم سال مالی 2020 موفق به فروش 54.1 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در بازار جهانی شده است و در چند قدمی سامسونگ قرار دارد. بدون شک تحریم‌های آمریکا و همه گیری ویروس کرونا تأثیرات منفی بسیاری بر روی فروش جهانی محصولات هواوی داشته است و میزان فروش آن نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 6.8 درصد کاهش پیدا کرده است.

در مجموع میزان فروش گوشی‌های هوشمند برند هواوی در سه ماهه دوم سال 2020 نسبت به سه ماهه اول با رشد 24.7 درصدی مواجه شده و در نهایت موفق به کسب سهم فروش 18.3 درصدی در بازار جهانی موبایل شده است. بر اساس ارقام منتشر شده، شرکت هواوی در چند قدمی فتح جایگاه سامسونگ در بازار جهانی موبایل قرار دارد و انتظار می‌رود که در آینده نزدیک این جایگاه را از آن خود کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *