دوربین آیفون‌ 12 پرو مکس

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی منابع معتبر اپل قصد دارد تا در نسخه 6.7 اینچی دوربین آیفون‌ 12 پرو مکس از تکنولوژی لرزش‌گیر دست سنسور شیفت استفاده کند. این اطلاعات توسط یکی از تحلیلگران معروف محصولات اپل، به اسم مینگ چی کو منتشر شده است که اکثر پیش‌بینی‌های او تا به امروز درست بوده است.

در حال حاضر آیفون 11 به فناوری لرزش‌گیر دست مجهز شده‌ است، اما فناوری فقط بر روی سنسورهای تله فوتو و عریض پیاده سازی شده است و سنسور فوق عریض از آن محروم است؛ به همین دلیل تحلیلگران معتقدند که اپل قصد دارد تا فناوری لرزش‌گیر سنسور شیفت را بر روی سنسور فوق عریض آیفون پیاده سازی کند.

شاید برای شما این سوال به وجود بیاید که تفاوت لرزش‌گیر دست اپتیکال با نسخه سنسور شیفت در چه چیزی است. در فناوری لرزش‌گیر اپتیکال سیستم لنز مقابل یک سنسور را تکان می‌دهد تا لرزش‌های دست را کنترل کند، اما در فناوری سنسور شیفت خود سنسور دوربین را تکان می‌دهد تا لرزش را حذف کند.

دوربین آیفون‌ 12 پرو مکس

به احتمال بسیار زیاد اپل این فناوری را برای هر سه مدل آیفون 12 استفاده خواهد کرد، البته این موضوع فعلاً تایید نشده است و امکان دارد که این فناوری فقط در سنسور فوق عریض مورد استفاده قرار بگیرد. به گفته مینگ چی کو این فناوری فقط در نسخه 6.7 اینچی آیفون 12 مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ البته این تحلیلگر معتقد است که هر سه مدل نسل‌های بعدی آیفون اپل به فناوری سنسور شیفت مجهز خواهند شد، اما در نسل پیش رو این اتفاق نخواهد افتاد.

به احتمال بسیار زیاد منظور مینگ چی کو از آیفون 6.7 اینچی همان نسخه دوربین آیفون‌ 12 پرو مکس است، البته تا این لحظه اسامی رسمی نسل بعدی آیفون‌های اپل منتشر نشده است و این اسامی بیشتر جنبه پیش‌بینی دارد. یکی از دلایل انتخاب نسخه 6.7 اینچی برای فناوری سنسور شیفت، فضای داخلی بزرگ‌تر آن نسبت به نسخه‌های دیگر است زیرا فناوری سنسور شیفت نسبت به نسخه اپتیکال به فضای بیشتری نیاز دارد.

همچنین این افشاگر بزرگ مدعی شده است که یکی از نسخه‌های آیفون 12 به لنز پریسکوپی با قابلیت بزرگ‌نمایی 5 یا 10 برابری مجهز خواهند شد. تعبیه لنز پریسکوپی برای آیفون‌های اپل از واجبات به شمار می‌رود، زیرا در حال حاضر میزان بزرگنمایی دوربین پرچمداران اپل به زوم اپتیکال 2 برابری محدود شده است.

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *