دریافت ویدئوهایی با کیفیت HD از سطح ماه

شرکت آلمانیِ اکتشافات فضاییِ PTScientists به زودی فیلم هایی باکیفیت را از سطح ماه به زمین مخابره خواهد کرد. PTScientists با همکاری شرکت خودروسازی Audi در حال تولید و ارسال دو کاوشگر quattro rover (که پیش از این برنده جایزه Xprize شده بودند) به سطح ماه هستند که میتوانند سطح ماه را به دقت مورد کاوش قرار دهند. علاوه بر این همکاری، این تیم با مشارکت دو شرکت Vodafone و نوکیا در حال ساخت یک شبکه ارتباطی مبتنی بر ۴G LTE بوده که جهت دریافت ویدئوهایی با کیفیت HD از سطح ماه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ایستگاه Vodafone قادر است با روورها ارتباط برقرار کرده و تصاویر و ویدئوهایی را که آنها از سطح ماه جمع آوری کرده‌اند را به دست بیاورد.

سپس این ویدئوهای HD را با استفاده از باندهایی با فرکانس ۱۸۰۰ مگاهرتز به سیستم ماژول ناوبری و فرود خودکار (ALINA) ارسال کرده و آن نیز به پایگاه PTScientists در برلین خواهد فرستاد. نوکیا در این پروژه وظیفه ساخت تجهیزات شبکه فضایی که مجموع وزن آنها کمتر از یک کیلوگرم میباشد را عهده دار است.

۴G انرژی مؤثر بیشتری نسبت به رادیو آنالوگ داشته و اجازه میدهد مقادیر زیادی داده بین روورها و ایستگاه ALINA رد و بدل شود.

مارکوس ولدون، مدیر ارشد فنی نوکیا درباره این پروژه مشترک می گوید: “ما بسیار خرسندیم که از سوی ودافون برای همکاری در این پروژه انتخاب شده‌ایم. این مأموریت مهم در کنار دیگر پیشرفت ها، اقدامی در جهت توسعه فناوری فضایی جدید برای شبکه های داده، پردازش و ذخیره سازی در آینده میباشد و به پیشرفت زیرساخت ارتباطات در انجام تحقیقات “در زمینه ماه” کمک زیادی خواهد کرد. ما به همکاری نزدیک خود با Vodafone و دیگر شرکایمان در ماه های آینده و قبل از شروع به کار این فناوری در سال ۲۰۱۹، ادامه خواهیم داد.”

منبع: نت نوشت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *