حذف دکمه لایک اینستاگرام

شایعه حذف دکمه لایک اینستاگرام برای کاربرانی که پست‌های عکس و ویدئوی شما را نگاه می‌کنند از جمله مواردی بود که طی هفته گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد. روز گذشته کنفرانس F8 فیسبوک برگزار شد که در آن یکی از موارد جذاب اعلام این خبر بود که این پروژه از هفته آینده رسماً کار خود را آغاز می‌کند.

دکمه لایک از جمله افسون‌های شبکه‌های اجتماعی است. در واقع بسیاری از کاربران ملاک اصلی خود برای ادامه تعامل با کاربران دیگر را بر اساس لایک پست‌هایشان می‌گذارند و جدای از این اثرات روانی بسیار زیادی توسط این دکمه ساده قلب شکل بر افراد وارد می‌شود.

با علم به این موضوع شرکت فیسبوک قصد دارد تصمیم بزرگی را عملی کرده و این دکمه محبوب را تقریباً حذف کند. در واقع دکمه لایک در یک سمت کاربری حذف می‌شود و تنها افرادی که در حال تماشای پست‌های کاربر دیگری هستند نمی‌تواند تعداد لایک‌های او را ببینند. در این حالت خود فرد صاحب اکانت می‌تواند تعداد لایک‌های خود را ببیند ولی همانطور که گفتیم این مورد از چشم دنبال کنندگانش محو خواهد شد.

در بیان دلیل این تصمیم اینستاگرام اعلام کرده که هدف از این شبکه اجتماعی تمرکز بر محتوای عکس و ویدئو است و دکمه لایک می‌تواند این تمرکز را به شدت تحت شعاع خود قرار دهد. در واقع برای اینستاگرام عکس و ویدئو مهم است و نه لایک و به همین خاطر کاربران می‌توانند با تمرکز بیشتر در همین زمینه، بیشتر از اینستاگرام لذت ببرند.

حذف دکمه لایک از اینستاگرام

در کنفرانس روز گذشته همچنین اعلام شد که برای اولین بار این دکمه برای کاربران کانادایی از هفته آینده حذف خواهد شد و با بررسی فیدبک‌های ایجاد شده حول این موضوع تصمیم‌گیری خواهد شد که آینده آن چطور به پیش برود.

به صورت کلی می‌توان اگر این اتفاق را به عنوان یک جریان مفید در شبکه‌های اجتماعی تلقی کنیم می‌تواند به سالم‌تر شدن و همچنین بهبود فضای روانی این شبکه‌ها کمک بسیار بزرگی بکند.

بسیاری از محتوای آزاردهنده و یا مخالف اخلاق و یا تحریک به اعمال خشونت‌آمیز از طریق همین شور و اشتیاق برای دنبال کردن لایک‌ها می‌آید و می‌توان حتی حول این موضوع هم بحث کرد که لایک بیشتر باعث اثرات روانی بسیار زیادی در هر دو سمت فالوور و صاحب حساب اینستاگرام می‌شود.

 با این حال بسیاری از اینفلوئنسرها و افرادی که از این طریق در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند نیز ممکن است از این تصمیم بسیار ناراحت باشند؛ چرا یکی از معیارهای جذب مخاطب بیشتر این افراد تعداد لایک‌های پست‌هایشان است و پیش‌بینی می‌شود راهکارهایی جایگزین که می‌توان در مورد آنها مقاله پر و پیمانی نوشت، برای این دسته از افراد مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *