حالت ریکاوری گوشی ‌های هواوی

حالت ریکاوری محیطی مجزا از سیستم‌عامل است که در تعمیر مشکلات نرم‌افزاری، بازیابی اطلاعات و تنظیمات و نصب بروزرسانی استفاده می‌شود. آموزش ورود به حالت ریکاوری گوشی ‌های هواوی برای شما آماده شده است.

حالت ریکاوری (Recovery Mode) در دستگاه‌های اندرویدی، محیطی مستقل و سبک است که روی قسمتی مجزا از سیستم‌عامل دستگاه قرار می‌گیرد. با ورود به این بخش می‌توان اقدام‌های کاربردی مانند بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ (Factory Reset)، حذف حافظه Cache اپلیکیشن‌ها، انجام بروزرسانی‌های خاص و… را انجام داد.

ذات متن‌باز سیستم‌عامل اندروید و امکان شخصی‌سازی‌های متعدد در بخش‌های مختلف، به سازندگان این امکان را می‌دهد که از روش‌های مختلفی برای ورود به حالت ریکاوری در گوشی‌ های هوشمند اندرویدی استفاده کنند.

به طور معمول برای ورود به حالت ریکاوری در گوشی‌ های اندرویدی استفاده از کلید‌های ترکیبی به عنوان میان‌بر است. با این حال به علت تعدد شرکت‌های سازنده، روش‌های مختلفی هم برای این کار وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است فشردن هم‌زمان «دکمه پاور + افزایش صدا» در برخی از گوشی‌ های هوشمند اجرای حالت ریکاوری را در پی داشته باشد و در برخی دیگر عمل خاصی را انجام ندهد.

چرا به ریکاوری گوشی احتیاج داریم؟

نخستین کارایی حالت ریکاوری، نصب بروزرسانی‌هاست. دستگاه پس از دانلود آپدیت‌های نرم‌افزاری و دریافت تhیید کاربر برای نصب، به طور خودکار به حالت ریکاوری مراجعه و به روزرسانی را نصب می‌کند. با این حال، این امکان نیز وجود دارد که فایل Zip به روزرسانی‌ را به طور دستی از اینترنت دانلود کنیم و از طریق حالت ریکاوری آن را نصب کنیم.

از ویژگی‌های مهمی که حالت ریکاوری ارائه می‌کند، می‌توان به بازیابی تنظیمات کارخانه، پاک کردن داده‌ها و پاک کردن حافظه Cache اشاره کرد. استفاده از این ویژگی‌ها می‌تواند منجر به افزایش کارایی دستگاه شود؛ مخصوصا زمانی که دستگاه دچار مشکل کمبود فضای ذخیره‌سازی یا نقص در عملکرد سیستم‌عامل شده باشد.

چگونه وارد حالت ریکاوری گوشی ‌های هواوی شویم؟

حالت ریکاوری گوشی ‌های هواوی

  1. با استفاده از دکمه پاور دستگاه را خاموش کنید.
  2. پس از خاموش شدن دستگاه به طور کامل، کلیدهای پاور و ولوم بالا را برای چند ثانیه به صورت همزمان فشار دهید.
  3. پس از چند ثانیه لوگوی اندروید نمایان می‌شود
  4. با استفاده از دکمه پاور دستگاه وارد حالت ریکاوری می‌شود.
  5. پس از ورود به حالت ریکاوری، می‌توان از دکمه‌های ولوم بالا و پایین، برای حرکت و جابه‌جایی میان گزینه‌ها و از دکمه پاور به منظور انتخاب گزینه‌ مورد نظر، استفاده کرد.

پس از انجام این مراحل می‌توان وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) در گوشی‌ های هواوی شد. خروج از این حالت نیازمند انتخاب گزینه «Reboot System Now» با استفاده از دکمه‌های ولوم و انتخاب آن با دکمه پاور است.

استفاده از حالت ریکاوری نیازمند دقت و آگاهی است. علاوه بر این پیشنهاد می‌شود حتما قبل از انجام هرگونه تغییر (بازگشت به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه یا انجام ریکاوری)، از اطلاعات گوشی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

منبع:کلیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *