حالت دسکتاپ اندروید Q

حالت دسکتاپ اندروید Q یکی از ویژگی های بوده که گوگل برای نسخه جدید سیستم عامل موبایل خود در نظر گرفته و اخیرا اطلاعاتی از آن منتشر شده است.

گوگل به تازگی جدیدترین نسخه بتا اندروید کیو را منتشر کرده است. این سیستم عامل موبایل از ویژگی های جدیدی بهره می برد که یکی از آن ها، حالت دسکتاپ (Desktop Mode) است. حالت دسکتاپ اندروید Q امکان استفاده از این سیستم عامل با نمایشگرهای بزرگ را برای کاربران به همراه دارد.

کاربران توسط دسکتاپ مود می توانند از یک اپلیکیشن به صورت همزمان روی گوشی هوشمند و نمایشگرهای بزرگ استفاده کنند. لازم به ذکر است؛ برای استفاده از این قابلیت باید اپلیکیشن موردنظر از آن پشتیبانی کند.

نمایشگر دوم و یا بزرگتر از قابلیت Multitasking Recovery گوگل پشتیبانی می کند. این قابلیت که در اندروید کیو تعبیه شده، به کاربران امکان می دهد تا دو اپلیکیشن را به صورت همزمان در این نمایشگر اجرا کنند.

حالت دسکتاپ اندروید Q

یکی دیگر از ویژگی های حالت دسکتاپ اندروید Q مربوط به کیبورد است. کاربر زمانی که در گوشی خود با کیبورد کار می کند، این کیبورد در نمایشگر دوم قابل مشاهده است. تصویر پس زمینه گوشی کاربر در نمایشگر دوم به نمایش گذاشته می شود.

کاربران می توانند از اپلیکیشن های دسکتاپ در این حالت استفاده کنند. این برنامه ها از نمایشگرهای بزرگ پشتیبانی کرده و به صورت جداگانه قابل استفاده هستند. این اپلیکیشن ها کیفیت بالایی دارند.

حالت دسکتاپ اندروید Q

بر اساس اطلاعاتی که توسط XDA-Developers در اختیار رسانه ها قرار گرفته، پرچمداران آینده گوگل از حالت دسکتاپ به صورت کامل پشتیبانی می کنند. انتظار می رود گوگل پیکسل 4 و پیکسل 4 ایکس ال از خروجی ویدیو HMDI پشتیبانی کنند. گوگل به تازگی از گوشی های میان رده پیکسل 3a و 3a ایکس ال رونمایی کرده است.

منبع:کلیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *