بهترین پروژکتورهای ۴K به عنوان سینمای خانگی

آیا قصد دارید برای یک بازی هیجان انگیز، یک فیلم سینمای جدید که عاشق جلوه های ویژه اش هستید یا برنامه ریزی برای شب هایی که در خانه تنها هستید، از یک ویدئو پروژکتور قوی برای تماشا استفاده کنید؟ در این صورت  یکی از این بهترین پروژکتورهای ۴K  می تواند سرگرمی خانگی شما را تکمیل کند.

ویژگی های اصلی یک پروژکتور بزرگ سینمای خانگی ۴K

پروژکتورهای سینمای خانگی سالهاست که در بازار سرگرمی های ویدئویی با کیفیت بالا نقش مهمی ایفا می کنند. LCD / LED HDTV با صفحه تخت به طور مداوم در حال بزرگتر ، هوشمند تر و ارزان تر شدن هستند و فشار بیشتری به تجارت پروژکتور سینمای خانگی وارد می کنند. اما برای کسانی که می خواهند یک فیلم اکشن را روی یک سیستم پروژکتور ۱۰۰ اینچی ۴K مشاهده کنند انتخاب های خوبی وجود دارد.

Epson Home Cinema 5050UB

Epson Home Cinema 5050UB

بهترین پروژکتور ۴K برای اکثر افراد باید از یک تصویر عالی برخوردار باشد، به اندازه کافی روشن باشد تا بتواند در نور محیط کار کند و فاصله مناسبی تا اسکرین داشته باشد که امکان انتخاب مکان انعطاف پذیر را فراهم می کند. تمام این موارد Epson Home Cinema 5050UB کاملاً خلاصه شده است!

اپسون بیش از یک دهه است که در حال تولید پروژکتورهای سینمای خانگی از نوع LCD است. این اساساً فناوری را کامل کرده و صنعت را در تولید پنل های پروژکتور LCD هدایت می کند. ۵۰۵۰UB از تکنیک تغییر پیکسل در یک پیکربندی متشکل از ۳LCD (پانل های مستقل قرمز، سبز و آبی که از طریق منشور با هم ترکیب شده اند) برای یک تصویر ۴K استفاده می کند که تقریباً از ۴K اصلی قابل تشخیص نیست.

حداکثر میزان روشنایی در ۲۶۰۰ لومن است که بیشتر آنها در حالت نمایش پویا در دسترس هستند. در مجموع شش حالت نمایش برای بهبود شرایط مختلف مشاهده امکان پذیر است. هر حالت نمایش لومن ها را به طور متفاوتی اولویت بندی می کند. کمترین حالت ، سینمای دیجیتال است که تقریباً بیش از ۱۰۰۰ لومن وارد بازار می شود. نسبت کنتراست ۱،۰۰۰،۰۰۰: ۱ نیز خصوصاً برای یک پروژکتور LCD بسیار عالی است. همچنین از HDR پشتیبانی می کند.

پروژکتور VPL-VW295ES

Sony Home Theater VPL-VW295ES

این دستگاه از یک فناوری پیچیده Liquid Crystal on Silicon (LCOS) استفاده می کند که بهترین ویژگی های LCD  و DLP را در یک راه حل ترکیبی زیبا (و گران قیمت) ادغام می کند. این پروژکتور یکی از ارزشمندترین پروژکتور ها در حیطه ۴K است ، اما قیمت آن بسیار گران است. اما برای برخی افراد ، فقط ۸.۸ میلیون پیکسل کامل برای هر رنگ (قرمز، سبز و آبی) کار همان ۲۶ میلیون پیکسل را انجام خواهد داد. اگر می خواهید یک پروژکتور ۴K با بودجه بالاتری داشته باشید، پروژکتور VPL-VW295ES برای شما مناسب است.

وقتی حرف لنز و اپتیک به میان می آید، نام سونی و کیفیت و ویژگی های آن زبانزد همه است. این پروژکتور نیز یکی از نمایندگان وفادار این برند است. این نرم افزار از HDR کاملاً پشتیبانی می کند و علاوه بر دقت در خروجی ۴K از موتور تصویربرداری با تأخیر پایین (برای بازی) نیز برخوردار است. اگر وارد فاز ۳ بعدی شوید، این نیز یکی از معدود پروژکتورهای ۴K است که از آن پشتیبانی می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *