بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۱۹

موسسات و مراکز علمی موجود در کشور کانادا، سالانه نظر دانشجویان بسیاری را به سوی خود جلب می کنند. با ما همراه باشید تا با ۵ مورد از بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید.

کشور کانادا یکی از امن ترین و ارزان ترین کشورها جهت مهاجرت تحصیلی است. طبق رده بندی Times Higher Education، بیش از ۲۰ مورد از مراکز علمی موجود در کانادا، جزو بهترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۹ هستند. دانشگاه تورنتو امسال توانست از رقبای خود پیشی گرفته و جایگاه اول را در فهرست بهترین دانشگاه های کانادا به دست آورد.

۱. دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یا UofT مجموعه ای از ۷ دانشکده است که در اصل توسط کلیسای انگلستان اداره می شود. بیش از ۹۰۰ دوره تحصیلی در مقاطع کارشناسی و بالاتر در این دانشگاه برگزار می شوند که همگی از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردارند. حدود ۷۰۰ دانشجوی کارشناسی و ۲۰۰ دانشجوی ارشد و دکترا در حال حاضر مشغول تحصیل در این موسسه هستند.

UofT پایه گذار اصلی مسائلی همچون درمان سلول های بنیادی و تئوری ان پی کامل بوده و یکی از بهترین مراکز علمی جهت تحصیل در علوم پزشکی است. تاکنون حدود ۱۰ نفر از برندگان جایزه نوبل با این مؤسسه همکاری داشته اند.

۲. دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا امسال توانست پس از UofT در رده دوم بهترین دانشگاه های کانادا قرار بگیرد. این موسسه دارای ۷ دانشکده در شهر کلونا و ۱۲ دانشکده در ونکوور است. UBC علاوه بر برگزاری دوره های علمی معتبر، کمک هزینه های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان بین المللی در نظر می گیرد.

۸ برنده نوبل، ۷۱ پژوهشگر رودز و ۶۵ برنده مدال المپیک به نوعی با بریتیش کلمبیا در ارتباط بوده اند. جالب است بدانید که بزرگترین شتاب دهنده حلقوی جهان نیز در آزمایشگاه هسته ای TRIUMF واقع در محوطه UBC نگهداری می شود.

۳. دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل

مک گیل تنها نهاد کانادایی موجود در انجمن جهانی روسای دانشگاهی است. تمام ساختمان های اصلی این موسسه از سنگ آهک خاکستری رنگ ساخته شده و زیبایی جالب توجهی را به محیط سرسبز دانشگاه بخشیده اند. مک گیل نخستین موسس دانشکده پزشکی ملی محسوب می شود و تاکنون نیز بیشتر اعتبار خود را مدیون فعالیت ها و تحقیقات بالینی است.

بیش از ۳۰۰ دوره آموزشی در این موسسه برگزار می شود که حدود سی هزار دانشجوی بومی و بین المللی در آن‌ها تحصیل می کنند. لئونارد کوهن و ویلیام شاتنر از معروف ترین دانش آموختگان مک گیل هستند.

۴. دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر در جایگاه چهارم فهرست بهترین دانشگاه های کانادا قرار دارد. نام این دانشگاه برگرفته از نام بانکدار و سناتور کانادایی، ویلیام مک مستر است. وی در زمان حیات خود مبلغ ۹۰۰ هزار دلار کانادا را به این موسسه اهدا نمود.

مک مستر دارای شش دانشکده در حوزه های علوم، مهندسی، پزشکی، بازرگانی، علوم اجتماعی و علوم انسانی است. البته ناگفته نماند که عمده تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه، پیرامون مسائل پزشکی و بهداشت است. در حال حاضر دانشجویان بسیاری از ۹۰ کشور مختلف مشغول فعالیت در این موسسه هستند.

۵. دانشگاه مونترآل

دانشگاه مونترآل

دانشگاه مونترآل با بیش از ۴۱ هزار دانشجو، دومین دانشگاه پر جمعیت کانادا محسوب می شود. جالب آنکه یک چهارم از این جمعیت را دانشجویان بین المللی و حدود ۷۴ درصد آن را دانشجویان مقطع کارشناسی تشکیل می دهند. در این موسسه فعالیت های ورزشی مانند هاکی، بدمینتون و فوتبال کانادایی از اهمیت بالایی برخوردارند.

دانش آموختگان دانشگاه مونترآل از دانشمندان و مخترعان بنامی هستند که نقش بسزایی در پیشرفت انرژی هسته ای و رمزنگاری کوانتمی داشته اند. بسیاری از وزیران و تاجران موفق کانادا نیز از دانشجویان سابق این مرکز علمی به شمار می آیند.

منبع: کلیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *