حالت تیره واتساپ

بالأخره پس از مدت‌ها انتظار، حالت تیره واتساپ یا همان Dark Mode برای کاربران اندروید و iOS اپلیکیشن واتس‌اپ عرضه شد. بعد از ماه‌ها حدس و گمان و تست‌های آزمایشی، این طراحی در نهایت توانسته در نمایشگرهای کاربران در سراسر جهان زیبا به نظر بیاید.

این شرکت طی یک پست در وبلاگ رسمی‌اش در این باره می‌گوید:

حالت تیره در واتس‌اپ ظاهری تازه را به همراه تجربه‌ای آشنا به ارمغان می‌آورد. این حالت برای کاهش میزان صدمه به چشم در محیط‌هایی با نور پایین طراحی شده است و ما امیدورایم این قابلیت از آن لحظاتی که گوشی‌تان کل اتاق را روشن می‌کند، جلوگیری‌ کند.

فایل‌های منتشر شده در نسخه‌های بتا نشان می‌دادند که شاید این برنامه دو حالت تیره متفاوت داشته باشد؛ احتمالاً یک حالت مخصوص دیگر با رنگ‌ غالب مشکی مخصوص نمایشگرهای اولِد. در نهایت اما نسخه رسمی تنها یک گزینه‌ی دارک مود دارد.

حالت تیره واتساپ

واتس‌اپ می‌گوید طراحان این شرکت هنگام ساخت این حالت دو اولویت را به یاد داشته‌اند؛ خوانایی محتوا و اولویت بندی اطلاعات. سپس زمان خود را صرف تحقیق و آزمایش جهت اجرای درست این دو مؤلفه کرده‌اند.

موضوع بیان شده توسط واتس‌اپ به این معناست که واتس‌اپ سایه‌های رنگی را طوری انتخاب کرده است که خستگی چشم را به حداقل رسانده و همچنین با پیشفرض‌های موجود در هر دو سیستم عامل اندروید و iOS هماهنگ باشد. همچنین تیم طراحی این اپلیکیشن از رنگ‌ها و دیگر عناصر طراحی برای متمایز ساختن هر چه بیش‌تر اجزای متفاوت اپلیکیشن استفاده‌ی سنجیده‌ای کرده است.

آمده‌ام تا دوباره با تو حرف بزنم!
فیسبوک، شرکت مادر واتس‌اپ، جهت اعلام عرضه‌ی این قابلیت یک ویدیوی طنز از شوکه شدن کاربران در مواجهه با صفحه نمایش‌های پرنور در تاریکی را به همراه نسخه‌ای ناشناخته و منتشر نشده‌ی آهنگ The Sound of Silence از Paul Simon به اشتراک گذاشته است و در آن از تاریکی و همین جمله‌ی آمده‌ام تا دوباره با تو حرف بزنم خوانده می‌شود.

برای آن دسته از کاربرانی که از اندروید ۱۰ و یا iOS ۱۳ استفاده می‌کنند، در صورت فعال کردن حالت تیره در تنظیمات گوشی خود، به شکل خودکار حالت تیره واتساپ هم فعال می‌شود

افرادی هم که ورژن اندروید دستگاه‌شان ۹ و یا پایین‌تر است می‌توانند برای فعال کردن این قابلیت به بخش تنظیمات (Settings) در برنامه واتس‌اپ خود بروند.

فعال سازی حالت تیره واتساپ

سپس در قسمت گفتگوها (Chats) و سپس گزینه نمایش (Theme)، گزینه تیره (Dark) را فعال کنند.

حالت تیره واتساپ

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *