اینتل بزرگ ترین تولید کننده تراشه دنیا

آن طور که موسسه پژوهشی IC Insights می‌گوید، اینتل بزرگ ترین تولید کننده تراشه دنیا در سال 2019 خواهد شد. این در حالی است که سامسونگ توانسته با فروش تراشه‌های حافظه DRAM خود، این عنوان را از سال 2018 از اینتل برباید.

اینتل از سال 1993 میلادی تا 2018 یک تاز صنعت تولید تراشه بود اما در نهایت مغلوب سامسونگ شد. البته از دست رفتن برتری اینتل لزوماً به عملکرد این کمپانی مربوط نمی‌شد و این تقاضای بالا برای تراشه‌های حافظه DRAM بود که باعث شد سامسونگ بتواند به تولید کننده شماره یک تراشه در دنیا تبدیل شود. اما حالا که تقاضا برای تراشه‌های DRAM کاهش یافته و قیمت‌ها هم پایین آمده است، اینتل به جایگاه خود بازگشته است.

پیش بینی می‌شود امسال گردش مالی کلیه سازندگان تراشه‌های حافظه DRAM در پی کاهش تقاضا 34 درصد کاهش یابد. هم زمان پیش بینی می‌شود گردش مالی سامسونگ، میکرون و SK Hynix نسبت به سال گذشته 29 درصد کاهش یابد.

به لطف کاهش گردش مالی سامسونگ، اینتل می‌تواند دوباره به غول صنعت نیمه هادی تبدیل شود. البته اینتل خود مشکل تولید تراشه روبرو است و حتی گردش مالی این کمپانی حدود 70 میلیارد دلار و مشابه سال 2018 خواهد بود.

اخیراً اینتل اذعان کرده هنوز در تولید محصولات خود با مشکل روبرو است و قادر به تامین تقاضای مشتریان نیست.

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *