با پایان یافتن ضرب‌الاجل 24 ساعته برای رفع مشکل دسترسی به کلاب هاوس، وزارت ارتباطات رسماً از اپراتورهایی که ایجاد اختلال عمدی در کلاب هاوس کرده بودند، شکایت کرد.

اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران از جمله شرکت‌‌هایی بودند که دسترسی به کلاب هاوس را مختل کرده بودند و اکنون به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات، سازمان تنظیم مقررات (رگولاتوری) به عنوان نهاد ناظر بر خطوط ارتباطاتی کشور، از این سه اپراتور به طور رسمی شکایت کرده است.

این شکایت که با استناد به ماده ۷۳۷ قانون مجازات اسلامی انجام گرفته، امروز به دادسرای عمومی و انقلاب تهران تحویل داده شده است.

بر اساس ماده ۷۳۷ قانون مجازات اسلامی، وارد کردن هرگونه اختلال به سیستم‌های ارتباطی کشور، جرم محسوب می‌شود. متن این ماده بدین شرح است:

هر کس به طور غیرمجاز با اعمالی از قبیل وارد کردن، انتقال دادن، پخش، حذف کردن، متوقف کردن، دستکاری یا تخریب داده‌‎ها یا امواج الکترومغناطیسی یا نوری، سامانه‌‎های رایانه‌‎ای یا مخابراتی دیگری را از کار بیندازد یا کارکرد آنها را مختل کند، به حبس از شش ماه تا دو سال یا جزای نقدی از ده میلیون (۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا چهل میلیون (۴۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

حال باید منتظر ماند و دید این فرایند قضایی چه نتیجه‌ای را در پی خواهد داشت.

اختلال عمدی در کلاب هاوس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *