چیپست کایرین 1020 هواوی

گزارش های اخیر حاکی از آن هستند که چیپست کایرین 1020 هواوی در حال آماده سازی است. این تراشه نسبت به کایرین 990 حدود 50 درصد عملکرد بهترین دارد.

هواوی برای گوشی های محبوب و باکیفیت خود معمولا از پردازنده های کایرین، که ساخت خود شرکت است استفاده می کند. جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز باعث شده تا این کمپانی بزرگ بیش از پیش به فکر ارتقای پردازنده های خود باشد؛ چراکه هواوی دیگر قادر به استفاده از تراشه های شرکت های دیگر نظیر کوالکام نیست.

بهترین پردازنده هواوی در حال حاضر کایرین 990 بوده که در سپتامبر 2019 از آن رونمایی شده است. این تراشه در حال حاضر در گوشی های آنر V30، هواوی نوا 6 5G و گوشی میت 30 پرو یافت می شود. حال خبر رسیده که غول فناوری چینی در حال آماده سازی پردازنده جدید خود به نام کایرین 1020 است.

البته هواوی از برخی نقطه نظرهای ساختاری همواره یک گام از رقیب خود یعنی کوالکام عقب تر بوده است. اما طبق پیش‌بینی های انجام شده، چیپست کایرین 1020 هواوی می تواند این روند را تغییر دهد؛ البته اگر هواوی به موقع از آن رونمایی کند.

چیپست کایرین 1020 هواوی

بهبود 50 درصدی عملکرد کایرین 1020 نسبت به کایرین 990

اگر هواوی تغییری در برنامه های خود ایجاد نکند، تا قبل از سپتامبر سال آینده شاهد معرفی کایرین 1020 نخواهیم بود. اما طبق گفته برخی منابع، شرکت چینی زودتر از موعد از پردازنده جدید و باکیفیت خود رونمایی خواهد کرد. اما موضوعی که بیشتر از همه اهمیت دارد و توجه ما را نیز به خود جلب کرده، عملکرد قوی این پردازنده نسبت به نسل های قبلی است.

طبق گزارش های منتشر شده، قدرت عملکرد کایرین 1020 حدود 50 درصد بیشتر از کایرین 990 است. شاید جالب باشد بدانید که قدرت عملکرد پردازنده اسنپدراگون 865 نسبت به مدل قبلی خود یعنی اسنپدراگون 855، تنها 25 درصد افزایش یافته است.

منبع:کلیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *