اتصال پیام‌ رسان های داخلی به یکدیگر

وزیر ارتباطات با اشاره به تعدد پیام‌رسان‌های داخلی اعلام کرده که این وزارتخانه در تلاش است تا موجبات اتصال پیام‌ رسان های داخلی به یکدیگر تا دهه فجر یا نهایت تا پایان سال فراهم گردد. وی همچنین اختلالات ناشی از استفاده از اینترنت را متوجه فیلترشکن‌ها دانسته که باعث کاهش سرعت و حتی ایجاد اختلال در استفاده از خدمات داخلی می‌شود.

عیسی زارع پور در ابتدای این مصاحبه به آخرین وضعیت اتصال دستگاه‌ها به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند پرداخته و گفت طبق آخرین گزارش‌های دریافتی بیش از ۹۰ درصد از دستگاه‌ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند و مابقی دستگاه‌ها نیز تا یک ماه آینده متصل خواهند شد.

اتصال پیام‌ رسان های داخلی به یکدیگر

علاوه بر این وزیر ارتباطات با بیان اینکه در شبکه های اجتماعی ظرفیت های بسیار خوبی ایجاد شده اظهار داشت که در ایام اخیر با محدودیت‌های در اینترنت مواجه شدیم اما همه همکارانم تمام قد در کنار پلتفرم های ایرانی ایستادند و کمک کردند تا کار مردم زمین نماند و کسب و کارها در پلتفرم های داخلی به فعالیت خود ادامه دهند.

زارع پور با اشاره به اینکه تعدد پیام‌رسان‌های داخلی هم فرصت بوده و هم تهدید اعلام کرد تنوع پیام‌رسان ها فرصت است چون هرکسی حق انتخاب دارد. تهدیدش این است که همه مردم نمی‌توانند در همه آنها حضور داشته که بتوانند با همه ارتباط داشته باشند.

وزیر ارتباطات از برنامه این وزارتخانه برای رفع این مشکل خبر داد و اظهار داشت که برای رفع این مشکل در تلاشیم تا همه پیام‌رسان ها در دهه فجر یا نهایت تا پایان سال به هم متصل شوند. در پایان وی با رد این خبر که با تحقق شبکه ملی اطلاعات اینترنت قطع می شود اظهار داشت شبکه ملی اطلاعات یک شبکه پرسرعت و باکیفیت در گستره ایران است که اینترنت هم یکی از خدماتی است که بر این بستر به مردم عرضه می شود.

منبع:شهرسخت افزار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *